Ładowanie samochodu elektrycznego fot. Pixabay

Ładowanie samochodu elektrycznego fot. Pixabay

Aktualności

Brama do Europy. Chiński producent inwestuje w Poznaniu

To będzie inwestycja warta 30 mln euro. Na poznańskim Franowie powstanie fabryka chińskiej firmy Ningbo Tuopu Group. To lider technologii w zakresie części pojazdów, który jest dostawcą dla takich marek, jak Audi czy BMW. Dlaczego może być to opłacalny projekt dla Poznania?

Fabryka zostanie ulokowana na terenie Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Poznań to nie przypadkowa lokalizacja, a o wyborze miasta zadecydowała dobrze rozwinięta baza poddostawców, odpowiednia infrastruktura i zaplecze przemysłowe.

– Staramy się stwarzać w mieście proinwestycyjny klimat, wspierając przedsiębiorców prowadzących tutaj biznes. Wybór stolicy Wielkopolski potwierdza, że nasz region jest atrakcyjny dla branży motoryzacyjnej. Położenie Poznania, pomiędzy Warszawą a Berlinem oraz dostęp do poddostawców w bliskim sąsiedztwie, tworzy dobry klimat do rozwoju tej branży. Od lat Poznań jest postrzegany jako tzw. „brama” do Europy m.in. przez firmy azjatyckie – twierdzi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Poszukiwani inżynierowie i specjaliści

W poznańskim zakładzie będą powstawać ramy pomocnicze dla samochodów elektrycznych. Dlatego już teraz chiński producent poszukuje wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów. Łącznie w fabryce zatrudnienie znajdzie 450 osób.

W zakładzie nie zabraknie innowacyjnych technologii. Producent informuje, że w Poznaniu powstanie m.in. wysoce zrobotyzowana linia spawalnicza.

Ningbo Tuopu Group to lider technologii w zakresie produkcji części samochodowych. Firma działa na rynku od ponad 30 lat i przez ten czas nawiązała współpracę z gigantami motoryzacji, jak Audi, BMW, Fiat-Chrysler, Ford, Mercedes-Benz, Porsche czy Volkswagen. Siedziba firmy mieści się w Ningbo w Chinach – tam znajduje się również jedno z centrów badawczo-rozwojowych.

Zakład w Poznaniu będzie pierwszą fabryką firmy na terenie Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *