Technologia 5G. Fot. Pixabay

Technologia 5G. Fot. Pixabay

Technologie

Rewolucja sieciowa już trwa. Fabryka w Ksawerowie z internetem 5G

5G to gwarancja odporności na zakłócenia, ale także wysokiej prędkości transmisji oraz bardzo dużej przepustowości. Firmy, które chcą unowocześniać swoje fabryki zaczynają się decydować na zmianę sieci. Jednym z przykładów jest zakład Miele w Ksawerowie.

Fabryka Miele w Ksawerowie działa od 2019 roku. W obiekcie o wielkości 6 tys. m2 powstaje sprzęt AGD, w tym m.in. najnowszej generacji pralki.

Kompleksowe działanie

Instalację sieci 5 G w zakładzie Miele przeprowadziła firma Orange. Pracownicy spółki posiadają doświadczenie w tego typu projektach, ponieważ realizowali podobne instalacje na terenie Europy Zachodniej.

Budowa sieci 5G w Ksawerowie nie była łatwym zadaniem. Przedstawiciele Orange musieli wziąć pod uwagę liczne wymagania oraz ograniczenia. Sieć musiała być odpowiednio zaprojektowana, tak by cały obszar fabryki był pokryty sygnałem bardzo dobrej jakości.

– Działamy kompleksowo. Począwszy od projektu, poprzez dostarczenie, instalację i konfigurację, aż po utrzymanie sieci z zapewnieniem wysokich parametrów. Zapewnimy zasięg w 5G, ale również w LTE. Transmisja w sieci będzie się mogła odbywać z prędkością ponad 750 Mb/s – twierdzi Julien Ducarroz, prezes zarządu Orange Polska.

Nowe możliwości

Przed nową siecią w ksawerowskim zakładzie stoi kilka wyzwań. W pierwszym etapie 5G ma pomóc w digitalizacji i automatyzacji procesu kontroli jakości. Producent AGD oczekuje również, że dzięki instalacji nowoczesnej sieci będzie możliwe uruchomienie szkoleń pracowników z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

To jednak nie wszystko. W przyszłości kierownictwo Miele chciałoby wykorzystać 5G do obsługi pojazdów autonomicznych oraz czujników Internetu Rzeczy. Sieć ma także pomóc przy zdalnym wsparciu ekspertów z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.

– W Miele traktujemy ten projekt jako dobrą okazję do wniesienia istotnego wkładu w nasz rozwój technologiczny i przedłużenia naszej pozycji lidera w branży – mówi Manfred Neuhauser, kierownik projektu S5 w Miele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *