Samochód ciężarowy MAN. Fot. MAN/Facebook

Samochód ciężarowy MAN. Fot. MAN/Facebook

Aktualności

Rozbudowa fabryki za 130 mln euro. Co oznacza wielka inwestycja MAN w Niepołomicach?

1500 dodatkowych miejsc pracy. Większa powierzchnia fabryki o 17 hektarów. Trzykrotny wzrost mocy przerobowych. Nowa inwestycja firmy MAN Truck&Bus w podkrakowskich Niepołomicach zapowiada się bardzo ciekawie. Co jeszcze o niej wiemy?

Celem rozbudowy zakładu w Małopolsce jest równoważenie zapotrzebowania na moce produkcyjne pojazdów ciężarowych.

Tak powiedział o tym prezes zarządu MAN Alexander Vlaskamp: – Wprowadzane przez nas zmiany procesów produkcji zwiększą wyraźnie naszą konkurencyjność w obliczu coraz to większych wyzwań. Pod Krakowem powstaje fabryka o wyjątkowo dużej elastyczności, która umożliwi nam produkcję na jednej taśmie wszystkich typoszeregów pojazdów, od lekkich do ciężkich – mówi prezes Vlaskamp.

Warto dodać, że firma MAN w Niepołomicach zamierza również postawić na ochronę środowiska. W zakładzie zostanie zainstalowane nowe źródło bioenergii. Dzięki niemu fabryka będzie w przyszłości neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Pracownicy poszukiwani

Nowa inwestycja będzie oznaczać trzykrotny wzrost produkcji. Według firmy zwiększy się ona do 300 pojazdów ciężarowych dziennie.

W związku z tym, MAN będzie poszukiwać pracowników. W Niepołomicach pracę może znaleźć nawet 1500 osób.

„Zakład w Niepołomicach będzie bardzo efektywny”

Samochód ciężarowy MAN. Fot. MAN/Facebook

Samochód ciężarowy MAN. Fot. MAN/Facebook

W ramach rozbudowy, powierzchnia fabryki MAN zwiększy się z 24 do 41 hektarów. Powstanie tu m.in. nowa hala do produkcji kabin oraz hala dla Truck Modification Center.

–  Zakład w Niepołomicach będzie bardzo efektywny i będzie odgrywał jeszcze istotniejszą rolę jako fabryka kompensująca zapotrzebowanie na moce produkcyjne. W przyszłości produkowane w nim będzie w około dwóch trzecich wszystkich kabin oraz wszystkich pojazdów MAN. Dodatkowo powstanie tu dział „Truck Modification“, w którym nasze pojazdy ciężarowe będą indywidualnie modyfikowane zgodnie z potrzebami naszych klientów – twierdzi Michael Kobriger, członek zarządu MAN odpowiedzialny za produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *