Fabryka Ceramiki Tubądzin w Ozorkowie. Fot. tubadzin.pl

Fabryka Ceramiki Tubądzin w Ozorkowie. Fot. tubadzin.pl

Technologie

Nowa suszarnia i redukcja zużycia paliw. Technologiczne inwestycje w fabryce Tubądzin

Grupa Tubądzin to polski producent płytek ceramicznych, który z powodzeniem sprzedaje swoje produkty na światowych rynkach. Aby utrzymać wysoką wydajność produkcji i zadbać o ochronę środowiska, firma dokonała modernizacji swojego zakładu.

Nowoczesna technologia została uruchomiona w fabryce firmy w Ozorkowie (woj. łódzkie). W ramach modernizacji zastąpiono starsze maszyny, które nie spełniały wymagań związanych z emisją spalin, hałasem czy zapyleniem.

„Wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne”

Nowa suszarnia rozpływowa. Fot. tubadzin.pl/Sacmi

Nowa suszarnia rozpływowa. Fot. tubadzin.pl/Sacmi

Jeden z elementów modernizacji fabryki to nowa suszarnia rozpyłowa. Nowoczesny sprzęt pozwoli na redukcję zużycia gazu o 25%, co będzie miało wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Modernizacji uległ także proces przygotowania granulatu. Odbywa się poprzez wykorzystanie ciepłego powietrza, które odzyskiwane jest w końcowym procesie wypalania płytek ceramicznych.

Fabryka w Ozorkowie będzie także dążyć do obniżenia zużycia wody. W tym celu wprowadzono nowe rozwiązania układu chłodzenia, które będą m.in. wykorzystywać powietrze jako medium chłodzące.

Wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym produkcja naszych płytek odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności – twierdzi Karol Chmielewski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, dyrektor fabryki Ceramika Tubądzin II w Ozorkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *