Pojazdy ciężarowe. Fot. Pixabay

Pojazdy ciężarowe. Fot. Pixabay

Aktualności

Nowa fabryka TitanX w Opolu

Zaledwie po 10 miesiącach budowy oficjalnie otwarto nową fabrykę TitanX Engine Cooling w Opolu. Zakład będzie europejskim centrum marki. Firma zajmująca się produkcją chłodnic do samochodów ciężarowych i autobusów działa w Polsce od 2018 roku. 

TitanX to globalne przedsiębiorstwo, które powstało w Szwecji ponad sto lat temu. W 2016 roku zostało wykupione przez indyjską firmę Tata. Jej główna siedziba znajduje się w Mjällby, natomiast spółka posiada również oddziały w Polsce, Włoszech, Chinach, USA, Brazylii i Meksyku.

W opolskim kompleksie przemysłowo-technologicznym CTPark Opole firma odnalazła doskonałe warunki do dalszego rozwoju. Jak wyjaśnia CEO Titan X, Cedric Huslin:

– CTPark Opole zlokalizowany jest w strategicznym miejscu, oferując łatwy dostęp do autostrady A4 oraz innych kluczowych arterii komunikacyjnych, prowadzących do Czech i Niemiec (…). Kompleks CTPark Opole wyróżnia się najwyższymi walorami użytkowymi i funkcjonalnymi, o czym przekonujemy się już od niemal sześciu lat.

Popyt na ciężarówki

Rozbudowa firmy wynika z rosnącego popytu na samochody ciężarowe. Ma to związek z rozwojem branży e-commerce, a także hossą na rynku samochodów elektrycznych, wymagających odpowiednich układów chłodzenia.

To dla nas ogromna szansa. Ponieważ teraz na jedną ciężarówkę możemy dostarczać znacznie więcej tych produktów. W tym celu mocno rozwijamy zasoby technologiczne i designerskie – powiedział dla portalu opolska 360.pl dyrektor zakładu Tomasz Łężak.

Fabryka TitanX zatrudnia obecnie 150 specjalistów, a w ciągu najbliższych lat spodziewane jest utworzenie kolejnych 100 nowych miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *