Fabryki w Polsce

Firma ze Skarżyska Kamiennej to „czołówka” najlepszych producentów zabudów samochodowych na rynku europejskim

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” gościmy w polskiej firmie Tevor ze Skarżyska Kamiennej. Materiał przedstawia produkcję zabudowy pojazdów pomocy drogowej – od zwykłych holowników aż po duże pojazdy typu HDRV. Tevor to uznana marka – nie tylko w Polsce. Firma jest w ścisłej „piątce” najbardziej uznanych producentów tej branży na rynku europejskim.

Produkcja w firmie Tevor. Fot. Tevor, www.tevor.pl

Produkcja w firmie Tevor. Fot. Tevor, www.tevor.pl

Geneza powstania przedsiębiorstwa sięga 45 lat wstecz, kiedy to w 1974 roku pracownicy jednego z zakładów zdobywali doświadczenie podczas produkcji zabudów pomocy drogowej. Spółka Tevor S.A powstała w 2003 roku. Początkowa działalność była związana z z dystrybucją amerykańskich wyciągarek. Natomiast z biegiem rozwoju firmy, Tevor rozpoczął produkcję własnego sprzętu do pomocy drogowej i holowania. Od 2003 roku firma ze Skarżyska Kamiennej wyprodukowała 2000 sztuk nadwozi do pomocy drogowej i holowania oraz ponad 40 sztuk ciężkich holowników.

Produkty firmy trafiają zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny (proporcja 50-50). Odbiorcami materiałów, wytworzonych w skarżyskim zakładzie są podmioty, świadczące usługi pomocy drogowej, dealerzy samochodów osobowych, a także firmy, które zajmują się złomowaniem samochodów.

Tevor szczyci się własnym zapleczem projektowym. W tym zakresie firma współpracuje także z technicznymi ośrodkami akademickimi. Tevor jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za swoje produkty.

Produkcja w firmie Tevor. Fot. Tevor, www.tevor.pl

Produkcja w firmie Tevor. Fot. Tevor, www.tevor.pl

W odcinku pokazujemy zabudowę holowniczą do usuwania skutków wypadków drogowych. Oto opis jednej z maszyn: – W tylnej części zamontowany jest wysięgnik holowniczy z podwójnym wysuwem hydraulicznym, regulowanym w trzech płaszczyznach zakończony wielofunkcyjną trawersą holowniczą z możliwością zamontowania dodatkowego osprzętu. Karoseria zabudowy z szafkami przeznaczonymi na dodatkowe wyposażenie: np. agregat prądotwórczy, kompresor, nożyce hydrauliczne, zestaw ratowniczy R1, moduły holownicze itp.. Platforma uchylana i zsuwana tylną krawędzią do podłoża za pomocą siłowników hydraulicznych. Platforma o konstrukcji panelowej wykonana z poprzecznie ułożonych specjalnych profili aluminiowych o wysokiej jakości i wytrzymałości. Kształt platformy zapobiega przedostawaniu się płynów eksploatacyjnych z holowanych pojazdów do gruntu – przedstawia firma Tevor.

Oprócz wytwarzania wymienianych produktów, firma prowadzi dystrybucję wyciągarek, systemów oświetleniowych i i hydraulicznych oraz systemów montażowych. Tevor oferuje również usługi serwisowe takie jak przeglądy eksploatacyjne, naprawy bieżące i powypadkowe czy lakierowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *