Fabryki w Polsce

Jak powstają nowoczesne ogrodzenia? [VIDEO]

Tym razem kamera programu „Fabryki w Polsce” odwiedziła zakład firmy Baran Systemy Ogrodzeniowe. To jeden z największych w Polsce producentów siatek ogrodzeniowych. W naszym programie zobaczycie pełen proces produkcji tego materiału, od projektu poprzez pracę poszczególnych urządzeń (prasy, wtryskarki). Pokażemy Wam także lakiernię, spawalnię i dobrze wyposażone laboratorium.

Przedsiębiorstwo z Tęgoborza zajmuje się produkcją paneli, bram, furtek oraz siatek ogrodzeniowych. Powstają tu zarówno ogrodzenia panelowe, gabionowe, jak i ogrodzenia z siatki czy przedstawione w programie ogrodzenia nowoczesne.

Baran Systemy może poszczycić się własnymi liniami produkcyjnymi. Umożliwiają one firmie, m.in. powlekanie drutu warstwą PCV, zaplatanie siatek oraz zgrzewanie paneli ogrodzeniowych.

Firma przywiązuje duże znaczenie do trwałości swoich produktów. W tym celu w produkcji stosowany jest system zabezpieczeń antykorozyjnych Dualtech, który znacznie przedłuża żywotność produktu.

Na czym polega ta technologia? – W pierwszej fazie produkt jest oczyszczany z wszelkich odprysków i niedoskonałości, następnie zostaje wytrawiony w roztworach kwasowych, po to by później zanurzono go w kąpieli cynkowej, w temperaturze 440-470˚C. W takich warunkach cynk osiada na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach profili, tworząc jedno z najlepszych i najtrwalszych zabezpieczeń antykorozyjnych – informuje Baran Systemy Ogrodzeniowe na swojej stronie internetowej. W kolejnej fazie produkt jest kolejny raz czyszczony, odtłuszczany, a następnie nanosi się warstwę farby proszkowej, którą wygrzewa się w temperaturze 180-200˚C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *