Fabryki w Polsce

Jak powstają pompy ciepła? [VIDEO]

Pompa ciepła to innowacyjne i proekologiczne rozwiązanie, które w ciągu ostatnich lat zyskuje na popularności. Być może niezdecydowani na to urządzenie konsumenci, chcieliby poznać „od środka” jego produkcję. W najnowszym programie „Fabryki w Polsce” będziecie mogli poznać wiele tajników związanych z powstawaniem pompy ciepła.

Pompa ciepła. Fot. Heiztechnik.pl

Pompa ciepła. Fot. Heiztechnik.pl

W programie przedstawiamy Wam fabrykę firmy Heiztechnik. To polskie przedsiębiorstwo założone przez dwóch młodych, polskich inżynierów w 2007 roku.

Zakład produkcyjny firmy mieści się w Skarszewach (woj. pomorskie). Część z bogatego parku maszynowego Heiztechnik zobaczycie w naszym programie. To choćby wycinarki laserowe, numerycznie sterowane prasy krawędziowe czy zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. W programie poznacie także zadania działu konstrukcyjnego czy pracowników przeprowadzających testy wydajności.

W pomorskiej fabryce, oprócz pomp ciepła, powstają także kotły pelletowe, kotły automatyczne, kotły na słomę czy kotły dużej mocy. Wszystkie urządzenia muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania ekologiczne.

Urządzenia Heiztechnik trafią do odbiorców zarówno w Polsce, jak i w Litwie, Łotwie, Grecji, Węgrzech, Ukrainie oraz Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *