Fabryki w Polsce

Jak powstają profile stalowe? 

Czy wiecie do czego służy prościarka? Jakie mogą być zadania rynny chłodzącej? O wszystkich urządzeniach i procesach, zachodzących podczas produkcji profili stalowych, opowiadamy w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”. Gościliśmy w fabryce firmy Profil NR.

 

Głównym produktem polskiej spółki z Wojkowic są kształtowniki zimnogięte, które najczęściej znajdują zastosowanie w oknach PCV. W niemal każdym oknie polskiego producenta znajdują się wzmocnienia wykonane w zakładzie z Zagłębia Dąbrowskiego.

Oprócz tego, pracownicy Profilu NR zajmują się również produkcją kształtowników zgrzewanych ocynkowanych, ceowników, zetowników, płaskowników oraz różnych elementów do bram.

–  Standardowym materiałem, który jest wykorzystywany do produkcji jest blacha ocynkowana ogniowo. Nasze indywidualne podejście do klienta pozwala nam na realizację zamówień również z blachy ocynkowanej elektrolitycznie oraz z powłoką Magnelis – jest to nowa metaliczna powłoka, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom i składzie chemicznym jest w stanie zapewnić długotrwałą ochronę powierzchni w najbardziej wymagającym środowisku – informuje firma Profil NR.

Warto wspomnieć, że przedsiębiorstwo z Wojkowic świadczy również szereg usług. Pracownicy Profilu NR mogą dokonać: cięcia wzdłużnego, profilowania, gięcia na prasie krawędziowej czy cięcia laserowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *