Pita, znana także jako chleb arabski to rodzaj płaskiego chleba. Przez wiele lat była podstawą kuchni Bliskiego Wschodu, ale od dłuższego czasu, coraz częściej gości także na polskich stołach. Czy jesteście ciekawi jak powstaje to specyficzne pieczywo?
W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam pełen proces produkcji pity. W tym celu odwiedziliśmy piekarnię firmy Ekmek z Woli Mrokowskiej.
Dzięki naszemu programowi będziecie mogli się dowiedzieć, np. jakie składniki są niezbędne do powstania pity? Jak długo ciasto rośnie i odpoczywa? W jaki sposób powstaje charakterystyczna kieszonka w placku?
Wypiek może być stworzony do nadziewania, zanurzania i zawijania potraw. Pita może być używana zarówno do falafeli i kebabów ale także do hummusu czy jagnięciny. Produkty piekarni Ekmek trafiają do punktów gastronomicznych w całej Polsce. Kto wie, może już kiedyś jedliście pitę, która powstaje w piekarni z Woli Mrokowskiej?
– Wilgotne, płaskie oraz lekkie ciasto to dokładnie to czego powinieneś/aś oczekiwać po spróbowaniu pierwszego kęsa Pity. A to wszystko przy użyciu minimalnej ilości składników, najmniejszej ilości soli i najświeższych ręcznie zbieranych ziół – zapewnia firma Ekmek na swojej stronie internetowej.
Każdego dnia w zakładzie Ekmek powstaje 200 tys. sztuk tego specyficznego chleba. Oprócz tego w piekarni firmy produkowana jest bułka tarta.
Dodaj komentarz