Fabryki w Polsce

Jak przebiega napawanie? [VIDEO]

Napawanie to proces nakładania na powierzchnię przedmiotu metalowych części przy zastosowaniu technik spawalniczych. Brzmi skomplikowanie, więc jeśli jesteście ciekawi, jak w praktyce przebiega ten proces, to zobaczcie najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce”. Odwiedziliśmy zakład produkcyjny firmy Welding Alloys w Gliwicach.

Z rozwiązań firmy korzystają przedstawiciele różnych branż przemysłu, m.in. rolniczej, górniczej, budowlanej czy producenci stali. Dzięki procesowi napawania ich materiały mogą nawet trzykrotnie wydłużyć swoją żywotność.

Welding Alloys to firma z ponad 50-letnim doświadczeniem, która aktualnie jest jednym ze światowych liderów w branży spawalniczej. W ponad 150 krajach (na 6 kontynentach) pracownicy przedsiębiorstwa dostarczają materiały i rozwiązania przeciwko zużyciu ściernemu oraz zautomatyzowanych urządzeń do ochrony powierzchni.

– Nasze materiały spawalnicze (druty rdzeniowe, elektrody i in.) używane są do szeregu specjalistycznych zastosowań w odbudowie, napawaniu oraz łączeniu. Blachy napawane i formatki są wykorzystywane m.in. przy produkcji stali, w energetyce, górnictwie oraz budownictwie – wszędzie tam, gdzie wymagana jest funkcjonalność, niezawodność i wyjątkowa odporność na ścieranie – informuje Welding Alloys na swojej stronie internetowej.

Dzięki naszemu programowi dowiecie się, np. do czego służy wywoływacz lub penetrant oraz jakie elementy można naprawić w ramach procesu napawania. Oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *