Aktualności

Polski producent otwiera nową fabrykę. W planach m.in. badania nad procesem łączenia granitu z innymi materiałami [ZDJĘCIA]

Laveo to marka polskiego producenta zlewozmywaków i armatury sanitarynej – firmy Kuchinox. W 2019 r. przedsiębiorstwo otworzyło nową fabrykę, w której produkty będą mogły powstawać w technologii Solid Surface. Jednak to nie koniec ciekawych projektów polskiego producenta. W 2020 r. firma zamierza zainwestować w badania naukowe, które mają wprowadzić kolejne innowacje na rynek.

 

Nowa fabryka Laveo znajduje się w Buku pod Poznaniem. Koszt inwestycji to 1,2 mln zł, jednak polski producent zamierza w Wielkopolsce ulokować kolejny milion złotych.

–  Działalność fabryki skupia się na odlewaniu produktów z materiału jednorodnego – mieszaniny piasku kwarcowego z żywicą, a także produkcji wyrobów żelkotowych w różnych kolorach poprzez wypełnienie jej masą – informuje firma w komunikacie prasowym –  Nowa inwestycja daje też możliwość produkcji w technologii Solid Surface, dzięki czemu powstałe materiały mogą być wykorzystywane w aranżowaniu bardziej prestiżowych i eleganckich przestrzeni.

Nowa fabryka marki Laveo. Fot.38pr.prowly.com/

Nowa fabryka marki Laveo. Fot.38pr.prowly.com/

Na otwarciu innowacyjnej linii produkcyjnej z pewnością zyskają klienci. Nowa technologia umożliwi im, np. skorzystanie z nieograniczonej palety barw.

Ważnym elementem przy powstawaniu produktów Laveo jest system kontroli. Zlewozmywaki firmy są sprawdzane w niezależnym laboratorium pod kątem, np. odporności na szok termiczny czy zarysowania.

Fabryka w Buku będzie w stanie wyprodukować 350 zlewozmywaków w ciągu jednego dnia.

Plany w 2020 roku

Jednak to nie koniec aspiracji firmy. W 2020 Kuchinox zamierza rozpocząć kolejne prace analityczne.

– Obserwując panujące trendy, marka Laveo planuje prace badawcze nad procesem łączenia granitu z innymi materiałami takimi jak np. szkło, drewno, stal, co może okazać się kolejną innowacją na rynku – informuje firma.

W planach firmy jest także rozbudowa hala magazynowych oraz uruchomienie produkcji nowego wolumenu – umywalek i brodzików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *