Fabryki w Polsce

Jak przebiega termoformowanie? [VIDEO]

Termoformowanie polega na uzyskaniu wybranego kształtu poprzez jego podgrzewanie i uformowanie. Wszystkie tajniki tego procesu odkrywamy w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”!

W naszym filmie zobaczycie wszystkie istotne elementy termoformowania, czyli m.in. nagrzewanie, formowanie, rozciąganie tworzywa czy wycinanie detali. Przedstawimy także skład kompletnego oprzyrządowania produktu, natomiast w ramach ciekawostki będziecie mogli dowiedzieć się, do czego wykorzystywany jest ażur.

Rodzinna firma

W odcinku przedstawiliśmy zakład firmy Poli. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1982 roku. Firma zaczynała od jednego pomieszczenia, w którym wytwarzano, jeszcze ręcznie, plastikowe tablice rejestracyjne.

Dzisiaj Poli może pochwalić się dwoma zakładami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 10 tys. m2, a także własnym działem recyklingu oraz laboratorium. Firma posiada szesnaście linii produkcyjnych do termoformowania oraz własny dział CNC.

–Termoformowanie oznacza proces produkcji z tworzyw sztucznych w oparciu o formowanie próżniowo-ciśnieniowe. Nasz rozwinięty park maszynowy pozwala na przetwarzanie materiałów od grubości 0,15 do 12mm. W naszym procesie produkcyjnym korzystamy z tworzyw sztucznych w formie rol i płyt – informuje Poli na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *