Spawalnia VW Poznań. Fot. Volkswagen

Spawalnia VW Poznań. Fot. Volkswagen

Aktualności

VW wznawia produkcję. Czy pracownicy będą bezpieczni? „Poddaliśmy analizie każde stanowisko pracy”

Zatrzymanie produkcji to ogromna strata finansowa dla wszystkich przedsiębiorców. Większość polskich zakładów automotive musiała wstrzymać linie produkcyjne w drugiej połowie marca. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od koncernu Volkswagen Poznań, że wkrótce fabrykacja w firmie zostanie wznowiona. Na jakich warunkach?

27 kwietnia. To termin, w którym według planów spółki pracownicy z Poznania, Swarzędza i Wrześni wrócą do swoich obowiązków. Największy producent samochodów w Polsce podkreśla jednak, że fabrykacja będzie odbywać się z ograniczoną mocą. Wiele zależy od dostępnych części, sytuacji na rynku zbytu, ale także od rozporządzeń administracyjnych.

– W tej chwili pracujemy intensywnie w małych zespołach nad przygotowaniem zakładów tak, aby np. możliwe było zachowanie odstępów, wprowadzenie podwyższonych standardów w zakresie higieny czy udostępnienie środków ochrony osobistej tam, gdzie to będzie konieczne – powiedział w komunikacie prasowym Jens Ocksen, prezes zarządu VW Poznań.

Lakiernia VW Poznań. Fot. Volkswagen

Lakiernia VW Poznań. Fot. Volkswagen

Koncern zapewnia, że okres pięciotygodniowej przerwy został poświęcony na to, by wznowić produkcję na zasadach w pełni bezpiecznych dla pracowników.

– Procesy produkcyjne zostaną zoptymalizowane, tempo pracy linii będzie dostosowane do nowych warunków, wszyscy pracownicy otrzymają maseczki ochronne oraz rękawiczki, wyłączone zostaną dotykowe czytniki rejestrujące czas pracy ERCP, we wszystkich obszarach będą bezwzględnie obowiązywały zarządzenia dot. minimalnych odstępów oraz podwyższonych norm higienicznych – informuje Jolanta Musielak, członek zarządu ds. Personalnych i organizacji.

Podobne zalecenia będą obowiązywać także firmy zewnętrze oraz dostawców wielkopolskich fabryk VW.

Volkswagen Poznań jest największym producentem samochodów w Polsce oraz największym pracodawcą w Wielkopolsce. Grupa posiada 4 zakłady: dwa w Poznaniu oraz po jednym we Wrześni i Swarzędziu-Jasinie. Spółka zatrudnia w Wielkopolsce ponad 11 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *