Jak przebiega proces produkcji dermokosmetyków? W dzisiejszym odcinku zaprezentujemy produkcję kosmetyków do skóry z problemami naczyniowymi. Zapraszamy do obejrzenia odcinka!
Czym zasadniczo różni się kosmetyk od dermokosmetyku? Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych lub, jak kto woli dermokosmetyków, jest pomoc w pielęgnacji skóry objętej problemami dermatologicznymi. Proces produkcji dermokosmetyków w dużej mierze przypomina proces produkcji leków. Początkowo na etapie konstruowania receptur należy wszystkie składniki skonsultować z zespołem lekarzy dermatologów i kosmetologów. Dermokosmetyki zawsze są tworzone w sterylnym laboratorium.
Laboratorium kosmetyczne FLOSLEK powstało w Piasecznie w 1994 roku. W mikroprzedsiębiorstwie zatrudniano wówczas dwóch pracowników i produkowano 2 preparaty farmaceutyczne. Przełomem w działalności firmy było uruchomienie produkcji dermokosmetyków. Produktem, który otworzył drzwi do rozwoju był żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy. Dermokosmetyk szybko zyskał uznanie klientów.
Po 24 latach działalności firma Katarzyny i Jerzego Furmanka zatrudnia 90 osób, oferuje blisko 300 różnych kosmetyków a wielkość rocznej produkcji na krajowy rynek oscyluje ma poziomie 3 milionów opakowań.
Od dekady oferta Laboratorium Kosmetycznego z Piaseczna oferuje produkty pod markami: Floslek Pharma i Floslek Laboratorium. Ta pierwsza to marka dedykowana wyłącznie na rynek farmaceutyczny i zielarski, druga jest skierowana dla indywidualnych drogerii i sieci.
Proces produkcji dermokosmetyków jest złożony. Początkowo powstaje koncepcja marketingowa w wewnętrznym dziale marketingu, później szereg badań laboratoryjnych i finalnie rozpoczęcie seryjnej produkcji, która odbywa się w nowocześnie wyposażonym parku maszynowym.
Laboratorium było wielokrotnie nagradzane w konkursach branżowych. W roku 2005 Floslek został laureatem Godła Promocyjnego Teraz Polska, w roku 2010 i 2011 firma zdobywa Złotego Otisa. Wyróżnienie jest złotym Graalem rynku farmaceutycznego, jest to najbardziej opiniotwórcze i prestiżowe wyróżnienie. Również w 2011, linia kosmetyków organicznych BeEco uzyskuje, super prestiżowy certyfikat Ecocert. Floslek jako druga firma z Polski dołącza do wąskiego grona 100 firm na świecie, których kosmetyki mogą być firmowane tym znakiem.
W 2017 roku firma Państwa Furmanek sięga po certyfikat Viva, który potwierdza, że dermokosmetyki nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
B.S.
Podobne artykuły

Jak powstają profile stalowe?
wrz 02, 2024
Polska inwestuje w nowoczesne technologie militarne
sie 20, 2024
Dodaj komentarz