BIM4Industry 2021

BIM4Industry 2021

Aktualności

Jak wdrażać technologię BIM? Zapowiedź BIM4industry 2021

Technologia BIM może oznaczać rewolucję w budownictwie przemysłowym. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Jak będzie wyglądać wdrażanie BIM w praktyce? To temat konferencji BIM4industry 2021, która rozpocznie się już za tydzień!

BIM to program cyfrowy, która umożliwia modelowanie informacji o budynkach i budowlach, poprzez tworzenie trójwymiarowych modeli. Zawierają one odpowiednie informacje geometryczne i niegeometryczne.

Dzięki tej technologii konstruktorzy budynku są w stanie, m.in. zweryfikować kolizje (np. gdy dwa obiekty „przechodzą przed siebie” czy brak możliwości prawidłowego montażu elementu). Natomiast dzięki skanowaniu laserowemu technologia BIM może sprawdzić, czy wykonawca zrealizował budowę według planu i znaleźć ewentualne uchybienia.

„Nie było do tej pory w Polsce wydarzenia o takiej skali”

BIM4Industry 2021

BIM4Industry 2021

„BIM4industry 2021 praktyka i trendy” to 3-dniowa konferencja, która odbędzie się w dniach 26-28 maja. Jej celem jest wymiana poglądów różnych środowisk. W wydarzeniu swój udział zapowiedziało 20 ekspertów i praktyków z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego BIM. Będą także obecni przedstawicieli władz, administracji publicznej oraz inwestorzy.

– Nie było do tej pory w Polsce wydarzenia o takiej skali, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim – albo prawie wszystkim – środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, organizatorka konferencji BIM4industry 2021. – Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy czy przedstawiciele władz – zauważa Orlińska-Dejer.

Możliwość wyboru ścieżki tematycznej

Konferencja będzie podzielona na trzy części.

Pierwszego dnia (26 maja) uczestnicy wysłuchają wystąpień głównych prelegentów oraz wezmą udział w debacie „Cyfryzacja procesu budowlanego – kolejne kroki”.

Drugi dzień konferencji to możliwość wyboru ścieżki tematycznej: „Inwestorzy&Wykonawcy” lub „Projektanci”. Na zakończenie dnia odbędą się seminaria w zamkniętych pokojach dyskusyjnych. W trzecim dniu nastąpi kontynuacja warsztatów z podziałem na dwie ścieżki.

Organizatorem konferencji jest BIM Klaster – Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie oraz hub4industry, czyli centrum Krakowskiego Parku Technologicznego.

„Fabryki w Polsce” są patronem medialnym konferencji „BIM4industry 2021 praktyka i trendy”

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników wystarczy zarejestrować się przez formularz online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *