Fabryki w Polsce

Jak wygląda produkcja samoobsługowego automatu do robienia drinków? Odwiedziliśmy polskiego producenta

Automaty vendingowe czy też automaty sprzedające. To urządzenia, które służą do samoobsługowej sprzedaży poszczególnych produktów lub usług. Z pewnością kojarzymy te najbardziej powszechne automaty: do napojów gorących, z przekąskami, z zabawkami czy automaty biletowe. Natomiast w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce” przedstawiamy Wam produkcję urządzeń, które mogą „sprzedawać” np. wkłady do zniczów czy drinki.

Producentem urządzeń sprzedających jest Concept Automatic. To polska firma z Raciborza, która wytwarza automaty od ponad piętnastu lat.

Automat Lunchtime. Fot. Facebook

Automat Lunchtime. Fot. Facebook

W programie przedstawiamy poszczególne fazy produkcji urządzenia: tworzenie elementów obudowy, wytwarzanie oprogramowania, montaż itd. W odcinku dowiecie się, co jest „mózgiem” poszczególnej maszyny.

Automat Barmix. Fot. Facebook

Automat Barmix. Fot. Facebook

Warto wspomnieć o głównych produktach Concept Automatic. „Barmix” to samoobsługowy automat do robienia i serwowania drinków. Korzystają z niego organizatorzy imprez okolicznościowych czy wesel.

W firmie z Raciborza wytwarzane są także automaty do napełniania balonów helem, które często sprawdzają się w parkach rozrywki czy w czasie imprez masowych.

Zniczomat” to automat do sprzedaży wkładów do zniczy, który jest zasilany energią odnawialną. Urządzenie posiada system do monitorowania sprzedaży. Można także wspomnieć o automacie „Sirivend”, który sprawdza się przy wydawaniu odświeżaczy powietrza czy artykułów biurowych.

Wspomniane urządzenia to oferta „standard” Concept Automatic. Jednak firma oferuje także produkcję automatów „custom vending”, które powstają według autorskich pomysłów klientów. Takim urządzeniem jest automat „Lunchtime”, czyli nowoczesny automat do wydawania posiłków.

Pracownicy firmy z Racioborza każdego roku wytwarzają 300 automatów sprzedających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *