Aktualności

Kamień dekoracyjny z drukarki 3D. Polska firma jako pierwsza wprowadza innowacyjne rozwiązanie

– Druk cyfrowy to przyszłość branży kamienia dekoracyjnego – powiedział Henryk Ryczek, wiceprezes Stone Master – firmy, która jako pierwsza w tej branży zdecydowała się na produkcję materiału tą metodą. W jaki sposób przebiega  proces? Czy to rozwiązanie będzie opłacalne dla firmy z Łodzi?

Wydaje się, że produkcja kamienia poprzez drukarkę cyfrową nie należy do skomplikowanych: – Na urządzeniu drukującym ustawia się grafikę i przygotowuje surowy kamień na specjalnie przygotowanych płytach, które następnie wjeżdżają do drukarki. Maszyna nie tylko zadrukowuje kamień, ale również impregnuje i suszy bez przestojów – przedstawia firma Stone Master na swojej stronie internetowej. Cały proces trwa ok. 10 minut, po tym czasie produkt jest  gotowy do dystrybucji i sprzedaży. 

Dlaczego żadna z konkurencyjnych firm nie zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania? – Trudność polega na tym, aby uzyskać powtarzalność wzoru z jednakowym nasyceniem barwy w każdej palecie – szczyci się firma z Łodzi.

Stone Master to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji branży kamienia dekoracyjnego. Początkowo spółka mieściła się w Mielcu, by w 1998 roku przenieść się do – zwanej stolicą polskiego designu – Łodzi. Firma permanentnie poszerza gamę swoich produktów, które trafiają zarówno do klientów w Polsce, jak i do 25 krajów zagranicznych. Stone Master dąży także do rozwijania swojej technologii produkcyjnej, tak by zapewniała jakość i powtarzalność produktu.

Zawsze staraliśmy się patrzeć szerzej, wyprzedzać konkurencję i oferować klientom unikatowe produkty. Cieszymy się, że jako pierwsi zastosowaliśmy druk cyfrowy w produkcji kamienia dekoracyjnego na tak szeroką skalę. Dziś wiemy, że to nie tylko cena. Dzięki nowym technologiom, mamy możliwość sprostania wysokim oczekiwaniom wizualnym i jakościowym – mówi Tadeusz Kończyński, prezes Stone Master S.A.

Producenci kamienia dekoracyjnego zapewniają, że nowoczesne rozwiązanie produkcji kamienia zoptymalizuje czas i koszty – także opłaty klienta. – Tradycyjne metody układania kamienia dekoracyjnego wymagają osobnej impregnacji. W naszej technologii produkt jest już zaimpregnowany, co wpływa nie tylko na oszczędności budżetowe, ale również na większy porządek, estetykę pracy i brak charakterystycznego zapachu – twierdzi wiceprezes Stone Master Henryk Ryczek.

fot. Stone Master

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *