Fabryki w Polsce

Jak wygląda produkcja w firmie Kospel? „Nasze urządzenia świetnie współpracują z ogniwami fotowoltaicznymi”

Co jest najważniejszym elementem kotła elektrycznego? Jak powstają płytki sterujące? Na czym polegają testy sprawnościowe pomp ciepła? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziecie w naszym materiale filmowym. Odwiedziliśmy polskiego producenta – Kospel z Koszalina. Jest to jedna z największych europejskich firm w swojej branży.

Pracownicy firmy z Koszalina zajmują się produkcją: podgrzewaczy przepływowych, kolektorów słonecznych, ogrzewaczy pojemnościowych, wymienników c.w.u i buforów centralnego ogrzewania.

Firma w swoim portfolio posiada również elektryczne kotły grzewcze i pompy ciepła – to właśnie produkcję tych urządzeń pokazaliśmy w programie Fabryki w Polsce”.

Kospel to firma z 30-letnim doświadczeniem. Obecnie zatrudnia ok. 500 pracowników.

W Koszalinie – oprócz centrali firmy – mieści się także hala produkcyjna o powierzchni 8,7 tys. , w której wytwarzane są m. in. podgrzewacze, kotły i pompy ciepła. Natomiast w Damnicy (koło Słupska) mieści się kolejny zakład firmy, gdzie znajduje się pierwsza w Polsce automatyczna linia do emaliowania proszkowego zbiorników. Firma posiada także fabrykę i magazyn w Karlinie (30 km na zachód od Koszalina).

Kospel eksportuje swoje produkty do 57 krajów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *