Fabryki w Polsce

Jak wygląda produkcja w firmie Kospel? „Nasze urządzenia świetnie współpracują z ogniwami fotowoltaicznymi”

Co jest najważniejszym elementem kotła elektrycznego? Jak powstają płytki sterujące? Na czym polegają testy sprawnościowe pomp ciepła? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziecie w naszym materiale filmowym. Odwiedziliśmy polskiego producenta – Kospel z Koszalina. Jest to jedna z największych europejskich firm w swojej branży.

Pracownicy firmy z Koszalina zajmują się produkcją: podgrzewaczy przepływowych, kolektorów słonecznych, ogrzewaczy pojemnościowych, wymienników c.w.u i buforów centralnego ogrzewania.

Firma w swoim portfolio posiada również elektryczne kotły grzewcze i pompy ciepła – to właśnie produkcję tych urządzeń pokazaliśmy w programie Fabryki w Polsce”.

Kospel to firma z 30-letnim doświadczeniem. Obecnie zatrudnia ok. 500 pracowników.

W Koszalinie – oprócz centrali firmy – mieści się także hala produkcyjna o powierzchni 8,7 tys. , w której wytwarzane są m. in. podgrzewacze, kotły i pompy ciepła. Natomiast w Damnicy (koło Słupska) mieści się kolejny zakład firmy, gdzie znajduje się pierwsza w Polsce automatyczna linia do emaliowania proszkowego zbiorników. Firma posiada także fabrykę i magazyn w Karlinie (30 km na zachód od Koszalina).

Kospel eksportuje swoje produkty do 57 krajów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *