Aktualności

Koło Włocławka powstanie nowoczesna fabryka rowerów. To efekt nowych przepisów

80 milionów złotych. Tyle w gminie Brześć Kujawski zamierza zainwestować RTE Poland – portugalska firma, która produkuje rowery m.in. dla znanej sieci sklepów sportowych – Decathlon. Istotnym elementem dla rozpoczęcia projektu był nowy system wspierania w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Co to oznacza?

Od lipca tego roku obowiązują nowe przepisy. Gwarantują one bardziej elastyczny system wspierania nowych inwestycji w danej strefie ekonomicznej poprzez zwolnienia z  podatku dochodowego. Nowy system zróżnicował kryteria przyznawania wsparcia publicznego dla danej inwestycji od m .in. stopy bezrobocia w danym regionie. Istotne będzie także, czy poszczególny obszar w ostatnim czasie utracił swoje znaczenie społeczno -gospodarcze. –  Im wyższe bezrobocie, tym większe wsparcie i niższa wymagana wartość inwestycji, co tworzy atrakcyjne warunki dla inwestorów – czytamy w komunikacie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To właśnie w ramach tej strefy powstanie fabryka rowerów RTE. PSSE wydała spółce decyzję o wsparciu tego projektu inwestycyjnego, co umożliwi jej zwolnienie z podatku dochodowego. – Wybór lokalizacji fabryki przez portugalską firmę dowodzi, że nowe zasady wspierania inwestycji faktycznie wyrównują szanse regionów i tworzą warunki do rozwoju miejscowości o wyższym bezrobociu. Wcześniej zainteresowaniem biznesu cieszyły się głównie regiony dobrze rozwinięte gospodarczo, zaś tereny biedniejsze przyciągały mniej inwestorów, przez co rozwijały się wolniej. – podkreśla Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy  Ekonomicznej, w ramach której

Fabryka RTE Poland powstanie w Machnaczu (gmina Brześć Kujawski). Władze firmy podkreślają, że nowa zakład będzie nowocześnie wyposażony, m. in. w narzędzia i urządzenia Industry 4.0. Dzięki nowej fabryce na Kujawach moce produkcyjne spółki mają zwiększyć się o 500 tys. rowerów rocznie.

W początkowym okresie funkcjonowania zakładu produkcyjnego, RTE zamierza zatrudnić 70 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *