Fabryki w Polsce

Nie tylko dla pań. Zobaczcie proces produkcji perfum.

Wiosenną cerę podczas chłodów zapewnia krem Uroda” czy „Racjonalnie pielęgnuje cerę, kto stale stosuje krem Uroda”. Tak przed wojną reklamowała się znana marka kosmetyków. Choć Uroda Polska została założona w 1996 roku, spółka odwołuje się także do przedwojennych tradycji. To właśnie w tej firmie pokazaliśmy proces produkcji perfum, który możecie zobaczyć w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Po wojnie właścicielem fabryki stała się Warszawska Fabryka Mydła i Kosmetyków. W latach 70-tych marka „Uroda” weszła w skład Zjednoczenia Przemysłu Chemii Gospodarczej „Pollena”. Od tego czasu nazwa perfum zaczęła funkcjonować jako „Polenna – Uroda” . Powstały wtedy linie kosmetyków, które są nadal znane jak np. Kwiaty Polskie czy Melisa.

Dzisiaj firma słynie przede wszystkim z produkcji perfum marki Bi-es. W swoim portfolio Uroda Polska oferuje wody perfumowane, wody toaletowe, płyny po goleniu oraz dezodoranty.

Ekipa programu odwiedziła zakład produkcyjny firmy, który mieści się w Kamieniu Dużym w okolicy Iławy. W hali produkcyjnej – o wielkości 6000 m2 można zobaczyć m. in. automatyczne linie produkcyjne przygotowania wyrobów perfumeryjnych, zbiorniki alkoholu etylowego czy zbiorniki magazynowe o łącznej przestrzeni roboczej 240 tys. litrów.

Uroda Polska ma swoje oddziały także poza Polską – w Rumunii, Ukrainie, Czechach i Słowacji. Natomiast produkty firmy są dostępny w 40 krajach świata, na 6 kontynentach. – Zapachy marki Bi·es można kupić w najbardziej egzotycznych zakątkach świata, jak Wyspa Reunion na Oceanie Indyjskim czy w Malezji. Swój dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych firma zawdzięcza stałej obecności na prestiżowych, międzynarodowych imprezach targowych takich jak Cosmoprof w Bolonii czy w Hong Kongu – czytamy na stronie internetowej Uroda Polska.

 

One thought on “Nie tylko dla pań. Zobaczcie proces produkcji perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *