Stacja benzynowa PKN Orlen

Stacja benzynowa PKN Orlen

Aktualności

Mniej zapłacimy za paliwo. Jakich cen możemy się spodziewać?

Już niedługo Polacy wyjadą na ferie. Często jest to spory wydatek.Tym razem, kierowcy mogą liczyć na pozytywną niespodziankę. Nadchodzący tydzień przyniósł znaczące obniżki cen na stacjach benzynowych.

Przed Świętami ceny paliw się wahały. Jednakże – jak podaje portal e-petrol – w ciągu ostatnich dni koszty na stacjach obniżyły się. Średnio o 4 gr mniej zapłacimy za benzynę „95-tkę” – 4,79zł/l, a także za gaz – 2,29zł/l. Natomiast przeciętnie o 3 grosze obniżyła się cena za diesel – 5,05zł/l oraz za benzynę „98-kę” – 5,12zł/l.

Oczywiście ceny zróżnicowane są od poszczególnych regionów. Najtaniej za benzynę 95 zapłacimy w województwie podkarpackim ( 4,65zł/l), a najdrożej (4,87zł/l) na Podlasiu. Najmniejsze ceny za gaz obowiązują w województwie opolskim, a za benzynę 98 i Diesel – na Śląsku. Natomiast najwięcej za te paliwa zapłacimy na Mazowszu.

Do malejących opłat paliwowych odniósł się także prezes PKN Orlen Daniel Obajtek: – Ceny paliw na naszych stacjach systematycznie spadają od listopada. W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych obniżek. I jeśli sytuacja makroekonomiczna będzie sprzyjająca to ta tendencja utrzyma się – powiedział dla PAP Biznes prezes Obajtek.

Dodał on także: – Na cenę diesla ma wpływ jego zwiększony import, gdyż nasze rafinerie już pracują na maksimum swoich mocy. Dlatego dywersyfikujemy dostawy ropy i optymalizujemy koszty jej przerobu. Ważne są więc inwestycje, które umożliwią wzrost mocy przerobowych, bo paliwa produkowane we własnych rafineriach są tańsze” – powiedział Obajtek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *