e
e
Aktualności

Kabina do hot testów w fabryce Mercedesa w Jaworze!

Finał budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze planowany jest na koniec przyszłego roku,mimo to już teraz rozpoczął się pierwszy etap wyposażenia zakładu. Zamontowano kabiny do tzw. hot testów.

 

70 km od Wrocławia, w gminie Jawor, powstaje pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz. W zakładzie planowana jest produkcja czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych. Prace budowlane rozpoczęły się w ubiegłym roku, a ich finał planowany jest na koniec 2019r.

Rok przed planowanym uruchomieniem seryjnej produkcji, zamontowano w fabryce pierwsze urządzenia do tzw. hot testów. Stalowe urządzenia przetransportowano nocą z Niemiec do Polski, przez wzgląd na wielkość ładunku( 11 metrów długości, 5 metrów szerokości i 4 metry wysokości) konieczne było wykorzystanie specjalnie przystosowanych samochodów bez podwozia.

Koncern już na etapie budowy fabryki wprowadza najwyższe standardy produkcji, które nie odbędą się bez najnowocześniejszego sprzętu. Kabiny do hot testów są jednym z elementów aparatury pomiarowo-kontrolnej. Pozwalają sprawdzić wszystkie parametry silnika i potwierdzić ich zgodność ze standardami producenckimi. Zaawansowany sprzęt umożliwi w sposób bardzo precyzyjny wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i najmniejszych odchyleń.

– W pierwszej kolejności do Jawora sprowadziliśmy supernowoczesne kabiny testowe. Wyposażone w układ napędowy, podawania paliwa i płynów chłodzących, system odprowadzania spalin, mikrofony do pomiaru hałasu oraz układ chłodzenie silnika podczas testu posłużą do szczegółowej kontroli naszych produktów(…) Dzięki kompleksowemu badaniu, użytkownicy będą mieli pewność, że zainstalowane w ich samochodach silniki z fabryki w Jaworze spełniają najwyższe normy jakościowe i są zgodne z przyjętymi standardami Mercedes-Benz-wyjaśnia dr Andreas Schenkel CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Sprowadzenie supernowoczesnych kabin testowych to pierwszy etap wyposażenia Jaworskiej fabryki.

źródło:http://mercedes-benz-jawor.com.pl/category/aktualnosci/

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *