Fabryki w Polsce

Jak produkowany jest ekogroszek?

W dzisiejszym odcinku odwiedzimy Węglokoks Kraj sp zo.o. z Piekar Śląskich. Jesteście ciekawi jak przebiega proces produkcji ekogroszku w śląskiej fabryce? Zapraszamy do obejrzenia odcinka.                                                                                                     

Firma Węglokoks Kraj sp. z o.o. od 2015 roku kontynuuje działalność zakładu Wzbogacenia Węgla „Julian” w Piekarach Śląskich.

Flagowym produktem spółki jest Ekogroszek Skarbek, wydobywany w Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary.
Produkt charakteryzuje się stabilnym spalaniem, niską emisją zanieczyszczeń i wysoką sprawnością spalania. Wymienione cechy potwierdzają certyfikaty, istotne dla nabywców paliwa węglowego. Paliwo zostało przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły na uzyskanie świadectwa znaku bezpieczeństwa ekologicznego. Certyfikaty wydawane są przez specjalistyczne laboratoria akredytowane zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2001.Spółka z Piekar Śląskich na bieżąco inwestuje w park maszynowy i nowoczesne technologie. Dwa główne kierunki rozwoju to wydajność i ekologiczność produktów. Obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem na rynek próżniowego peletu węglowego.

W odcinku prezentujemy w jaki sposób produkowany jest Ekogroszek Skarbek, który jest paliwem dostosowanym do kotłów różnych parametrów. Produkt powstaje na bazie węgla kamiennego, który charakteryzuje się niską zawartością siarki i dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności.

 

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *