Fabryki w Polsce

Jak produkowany jest ekogroszek?

W dzisiejszym odcinku odwiedzimy Węglokoks Kraj sp zo.o. z Piekar Śląskich. Jesteście ciekawi jak przebiega proces produkcji ekogroszku w śląskiej fabryce? Zapraszamy do obejrzenia odcinka.                                                                                                     

Firma Węglokoks Kraj sp. z o.o. od 2015 roku kontynuuje działalność zakładu Wzbogacenia Węgla „Julian” w Piekarach Śląskich.

Flagowym produktem spółki jest Ekogroszek Skarbek, wydobywany w Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary.
Produkt charakteryzuje się stabilnym spalaniem, niską emisją zanieczyszczeń i wysoką sprawnością spalania. Wymienione cechy potwierdzają certyfikaty, istotne dla nabywców paliwa węglowego. Paliwo zostało przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły na uzyskanie świadectwa znaku bezpieczeństwa ekologicznego. Certyfikaty wydawane są przez specjalistyczne laboratoria akredytowane zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2001.Spółka z Piekar Śląskich na bieżąco inwestuje w park maszynowy i nowoczesne technologie. Dwa główne kierunki rozwoju to wydajność i ekologiczność produktów. Obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem na rynek próżniowego peletu węglowego.

W odcinku prezentujemy w jaki sposób produkowany jest Ekogroszek Skarbek, który jest paliwem dostosowanym do kotłów różnych parametrów. Produkt powstaje na bazie węgla kamiennego, który charakteryzuje się niską zawartością siarki i dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności.

 

B.S.

2 thoughts on “Jak produkowany jest ekogroszek?

  1. Adam lubi Natura i Pszyszłosc dla nastemtej Generaci Reply

    Po prostu nie rozumiem, jak takie śmieci powinny być ekologiczne. Energia zużywana podczas produkcji jest ogromna. Woda potrzebna do spłukiwania jest usuwana. Siarka i wszystkie inne zawarte w niej toksyny, co się z nią dzieje. Reżyser w jasnoniebieskiej marynarce na wideo chwali to wszystko bardzo i święcie, a potem zamyka oczy, bo nie wierzy w to, co mówi. Dwaj dumni mężczyźni w czarnych garniturach próbują się schylać i łamać w obronie swojej pracy.Co wspólnego ma automatyczne pakowanie węgla z ekologią paliw? Po prostu nie chodzi o to, że małe wymiary kostek pozwalają na automatyczne uzupełnianie w piekarniku. Pojawiają się pytania dotyczące pytań, ale ci panowie z tego filmu przespali upływ czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *