Fot. HiProMine, FB

Fot. HiProMine, FB

Aktualności

Obróbka owadów w nowej fabryce

Na całym świecie jest niewiele zakładów, które przerabiają owady na białko czy olej. Niektórzy eksperci uważają, że tego typu rozwiązania to recepta na problemy współczesnego świata. Także w Polsce jest firma – HiProMine, która zajmuje się taką działalnością. Spółka chce 40-krotnie zwiększyć produkcję.

Nowa fabryka w Karkoszowie. Fot. HiProMine, FB

Nowa fabryka w Karkoszowie. Fot. HiProMine, FB

HiProMine to firma z wielkopolskiego…. Robakowa. Tam mieści się fabryka i Centrum Genetyczne spółki. Władze przedsiębiorstwa podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego zakładu w lubuskim Karkoszowie.

– Decyzja o budowie nowego zakładu, w którym na masową skalę będziemy hodować owady i produkować z nich komponenty paszowe takie jak białko czy olej, była koniecznością. To nie tylko kwestia metrów kwadratowych, unikatowych maszyn i linii produkcyjnej. To strategia, której celem jest przyszłość i utrzymanie konkurencyjności w erze ciągłych zmian – mówi dyrektor zakładu Rafał Szczelina.

Budowa nowej fabryki zakończy się wiosną przyszłego roku. W obiekcie zostanie uruchomiona nowoczesna linia produkcyjna. Inwestycja wiąże się z także z nowymi miejscami pracy.

Firma HiProMine kieruje swoją ofertę głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i gospodarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *