Fabryki w Polsce

Jak powstaje silos zbożowy? [VIDEO]

Czy zboże i pasza mogą być magazynowane w dowolnym miejscu? Nic bardziej mylnego. Silosy, w których przechowywane są te produkty, muszą być wyposażone w odpowiednie elementy. To temat najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”.

Silos zbożowy. Fot. Agropart

Silos zbożowy. Fot. Agropart

W programie gościmy w zakładzie produkcyjnym firmy Agropart z Partyni (okolice Mielca). Spółka od 20 lat jest producentem urządzeń i maszyn dla rolnictwa, w tym produktów do magazynowania zboża i paszy.

W ofercie Agropartu znajdziemy m.in. silosy zbożowe i paszowe, ale także śrutowniki, mieszalniki pasz czy przenośniki ślimakowe. Firma dostarcza swoje produkty zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny, m.in. do Niemiec, Austrii, Czech czy Słowacji.

Produkty Agropartu są znane z trwałości i wytrzymałości. Oferta firmy jest dostosowana do wymagań klienta. Na życzenie odbiorcy pracownicy Agropartu mogą odpowiednio dopasować rozmieszczenie rur zasypowych oraz drabin.

Specyfika silosa zbożowego

W programie „Fabryki w Polsce” zaglądamy za kulisy powstawania silosów zbożowych. Zwrócimy uwagę zarówno na produkcję poszczególnych elementów, ale także na montaż urządzenia czy przygotowanie do transportu.

Z filmu dowiecie się więcej o elementach, z których składa się silos. Czy wiecie za co odpowiada podłużnica pionowa? Ile śrub potrzeba do produkcji silosu? Odpowiedź znajdziecie w programie „Fabryki w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *