Aktualności

Polski producent kontynuuje ekspansję na Filipinach

Czy wiecie, czym są grodzice winylowe? Właśnie tego typu produkty wytwarzają pracownicy Grupy Pietrucha, która jako jedna z pierwszych polskich firm zainwestowała na Filipinach. Dzisiaj Grupa poinformowała o kolejnych sukcesach.

Grodzice winylowe. Fot. Grupa Pietrucha

Grodzice winylowe. Fot. Grupa Pietrucha

Grodzice winylowe to produkty, które mogą być alternatywą dla stali, betonu czy drewna, pozostając przy tym materiałami przyjaznymi dla środowiska. Bardzo często stosuje się je do modernizacji infrastruktury przeciwpowodziowej czy budowy wałów przeciwpowodziowych. Można je także użyć do zabezpieczenia zbiorników wodnych bądź ochrony skarp i osuwisk.

Produkcją grodzic winylowych zajmują się filipińscy pracownicy Grupy Pietrucha. Firma z Błaszek (woj. łódzkie) od 2016 roku jest obecna na rynku Azji Południowo-Wschodniej, kiedy to w miejscowości Mariveles uruchomiono fabrykę geotechnicznych profili termoplastycznych.

Nowa linia produkcyjna

Najnowsza inwestycja Grupy Pietrucha to otworzenie nowej linii produkcyjnej. Dzięki niej polski producent będzie wytwarzał trzy dodatkowe rodzaje profili. Produkty znajdą zastosowanie m.in. przy budowie szczelnych ścian przeciwfiltracyjnych w gruncie.

– Cieszymy się, że udało nam się z sukcesem zakończyć rozbudowę projektu na Filipinach, pomimo licznych zawirowań wynikających z wyzwań ostatnich kilkunastu miesięcy. W Europie Grupa posiada ugruntowaną pozycję i rozbudowaną sieć dystrybucji, więc nasza uwaga skupia się obecnie na rynkach Bliskiego Wschodu Azji i Afryki – twierdzi Jerzy Pietrucha, Prezes Zarządu Grupa Pietrucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *