Częstochowski kombinat od środka. Fot. Liberty Częstochowa

Częstochowski kombinat od środka. Fot. Liberty Częstochowa

Aktualności

Rekordy w częstochowskiej hucie

Nie tak dawno pisaliśmy o remoncie linii cięcia blach, która miała miejsce w Hucie Częstochowa. Celem inwestycji było przyspieszenie wysyłki produktów do klientów. Dziś wiemy, że zakład bije rekordy produkcji i sprzedaży.

Do bardzo dobrych wyników huty należącej do Liberty Steel przyczyniła się nie tylko renowacja dwóch linii blach, ale także kilka innych inwestycji. Ponownie został uruchomiony zakład prefabrykacji, a także zainstalowano pierwszy etap nowej farmy słonecznej, która zapewni Hucie Częstochowa 3 MW mocy.

Marcowy rekord

58 tys. ton kęsisk Greensteel oraz ponad 42 tys. ton blach Greensteel. Taki wynik produkcji osiągnęli pracownicy częstochowskiego zakładu Liberty Steel w marcu. Równocześnie zanotowano rekordowy wynik pod względem ilości blach wysłanych do klientów w ciągu jednego dnia.

– Jestem szczególnie zadowolony, że udało nam się osiągnąć te wyniki, biorąc pod uwagę trudne warunki ekonomiczne i polityczne, które sprawiły, że musieliśmy jeszcze bardziej skupić się na zapewnieniu, że dostarczamy produkty i usługi, których oczekują i potrzebują nasi klienci. Teraz skupimy się na dalszym zwiększaniu produkcji wysokiej jakości stali Greensteel w naszym zakładzie, zapewniając Polsce pomoc w budowie silnej i stabilnej przyszłości – mówi Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor wykonawczy Liberty Częstochowa.

Ambicją kierownictwa jest to, aby zakład został głównym producentem Greensteel w naszej części Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *