Fabryki w Polsce

Jak obrać 500 kg ziemniaków w 10 sekund? Zobaczcie innowacyjną fabrykę frytek! [VIDEO]

Najnowszy odcinek naszego programu nagraliśmy w fabryce Farm Frites w Lęborku. Skoro myślicie, że produkcja frytek jest prostą sprawą, to koniecznie zobaczcie nasz program.

 

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 r, jako wspólne przedsięwzięcie dwóch holenderskich producentów wyrobów ziemniaczanych: Farm Frites i Aviko. Rok później nastąpiło otwarcie fabryki i uruchomienie linii produkującej frytki.

Od 2004 r. pracownicy firmy, oprócz frytek, wytwarzają również placki ziemniaczane, a od 2011 r. funkcjonuje linia do produkcji płatków ziemniaczanych. Warto podkreślić, że wyroby lęborskiej firmy trafiają do znanych marek – w tym McDonald’s.

Farm Frites zatrudnia ponad 200 osób.

Sztuczna inteligencja przy frytkach

W programie oprócz Farm Frites przedstawiliśmy działalność dostawcy informatycznych rozwiązań – firmę DSR z Wrocławia.

Spółka oferuje producentom rozwiązania w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, planowania i rejestracji produkcji, wsparcia zarządzania cyklem życia produktów, a także w usprawnianiu procesów decyzyjnych.

– Uważamy, że nowe technologie są kluczowe do uzyskania przewagi nad konkurencją. We współczesnym świecie narzędzia IT nie są już tylko przywilejem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni przedsiębiorcy, a wymogiem decydującym o tym, kto znajduje się na przodzie. Usprawnienie i zoptymalizowanie poszczególnych procesów to większa efektywność i wydajność pracy – przedstawia DSR na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *