Technologie

Precyzja, automatyzm i dynamika. Zobacz pracę ważnych maszyn przemysłowych

Świstem drgających świdrów, oskardów ciętym kłem, skrą,mechanicznym łbem, ciśnieniem: milion atmosfer, uderz w globu centralny nerw!” To słowa poety Juliana Przybosia, który w swojej twórczości fascynował się maszynami i rozwojem międzywojennej techniki. Dzisiaj urządzenia przemysłowe mają zupełnie inne właściwości, inny stopień automatyzacji.

Niektóre z nich są przedstawione na powyższym nagraniu. Zapewne wielu z Was rozpoznaje poszczególne maszyny: frezarki, obrabiarki CNC, lasery. Można też zaobserwować pracę maszyny do zginania kabli i drutów, ciągarkę oraz proces „plecenia”.

A jakie są Wasze wrażenia z pracy na maszynach przemysłowych? Która z nich zrobiła na Was największe wrażenie? Chętnie poznamy Wasze doświadczenia związane ze specyfi poszczególnych urządzeń. Być może zwrócicie uwagę, które z nich najtrudniej opanować. Podzielcie się z nami swoimi opiniami pod adres e-mail: redakcja@fabrykiwpolsce.pl. Z chęcią poznamy Wasze wrażeniami, którymi podzielimy się z innymi czytelnikami na łamach naszego portalu.

Wykorzystano: fragment wiersza „Dachy” Juliana Przybosia z 1925 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *