Przemysł farmaceutyczny

Przemysł farmaceutyczny

Aktualności

Przemysł farmaceutyczny zainwestuje w Jarocinie ponad 40 mln zł

Kilka dni temu międzynarodowy koncern farmaceutyczny – White Cloud podpisał list intencyjny z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim. Treść umowy jest objęta tajemnicą, jednak wiemy, że chodzi o budowę zakładu produkcyjnego, w którym będą wytwarzane komponenty dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego.

– Inwestor wyraził chęć nabycia gruntów o pow. ok. 3,7 ha między ul. Zaciszną a ul. Przemysłową w Jarocinie, na których chciałby zrealizować zadanie warte około 10 mln euro. Prace i budowa miałyby się rozpocząć w 2019 roku, jak tylko zostanie sprzedany grunt – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Przedstawiciele White Cloud nie ukrywają, że nowa fabryka będzie jedną z najnowocześniejszych i unikalnych linii produkcyjnych. – Dotychczas podobne technologie można spotkać w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obu stronom zależy na czasie, żeby jak najszybciej rozpocząć budowę fabryki. Gminie zależy na nowych miejscach pracy, inwestorom, by zaistnieli z nowoczesną produkcją w Europie, jako pierwsi, co jest bonusem procentującym w biznesie” – podkreślił burmistrz Pawlicki.

Warto zauważyć, że wybór Jarocina nie był przypadkowy. Inwestorzy zauważyli w tym miejscu dostęp do odpowiedniej infrastruktury. – W wielu miejscach, które odwiedziliśmy, media nie były one dostępne. W Jarocinie jakość tej infrastruktury jest wysoka. Atutem jest także to, że na tych terenach już funkcjonują inne firmy podkreślił współzałożyciel i partner White Cloud Capital Jonas Martin-Löf.

Burmistrz Pawlicki poinformował, że fabryka White Cloud będzie funkcjonować w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *