Stacja benzynowa PKN Orlen

Stacja benzynowa PKN Orlen

Aktualności

Stacje Orlenu powstaną na Słowacji. To kolejna inwestycja tej grupy na europejskim rynku

Polski koncern paliwowy do tej pory był obecny na rynku polskim, czeskim, niemieckim czy litewskim. Na przełomie marca i kwietnia powstanie pierwsza stacja benzynowa Orlenu na Słowacji. – Na słowacki rynek paliw wchodzimy jako doświadczony, międzynarodowy gracz – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Sieć paliw Orlenu na Słowacji będzie funkcjonować pod nazwą „Benzina”. Jest to znana marka, która funkcjonuje na rynku czeskim i słowackim od kilkudziesięciu lat. Benzina cieszy się uznaniem wśród naszych południowych sąsiadów. Większość z nich rozpoznaje i ceni tą markę.

Postawiliśmy na markę Benzina, cieszącą się rozpoznawalnością wśród 2/3 słowackich kierowców. Jako wieloletni lider rynku czeskiego, posiadający silne i stabilne zaplecze, naszym słowackim klientom możemy zaoferować najwyższej jakości usługi i produkty, zgodne z ich oczekiwaniami. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie zdobyte w kilku krajach by w perspektywie 2-3 lat dołączyć do grona znaczących graczy na słowackim rynku detalicznym – powiedział  prezes Obajtek.

Inwestycja Orlenu ma mieć charakter długoterminowy. Sieć stacji paliw będzie rozwijana poprzez współpracę franczyzową z mniejszymi podmiotami lub poprzez przejęcia. W pierwszym roku działalności, Orlen chce postawić na Słowacji 10 stacji marki Benzina.

Pierwsza obiekt powstanie w miejscowości Malacky – blisko granicy z Czechami i Austrią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *