Technologie

Sztuczna inteligencja czy komputery przemysłowe. Partnerzy Boscha mogą testować nowy showroom [ZDJĘCIA]

Jak można zachęcić producentów do Przemysłu 4.0? Najlepiej, aby mogli samodzielnie przetestować tego typu rozwiązania. Grupa Bosch oferuje taką możliwość w nowym showroomie. Co można zobaczyć w nowoczesnym laboratorium?

Showroom Factory of the Future Lab. Fot. Bosch

Showroom Factory of the Future Lab. Fot. Bosch

Showroom „Factory of the Future Lab” został niedawno otwarty w Warszawie. Z urządzeń i innowacyjnych rozwiązań będą mogli skorzystać zarówno klienci i partnerzy Boscha, ale także studenci czy uczniowie techników.

Obiekt umożliwia stosowanie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji i robotyki. Według przedstawicieli Boscha producenci będą mogli przetestować tam rozwiązania, które jeszcze dzisiaj wydają się przeszłością, ale niedługo będą standardem. W warszawskim laboratorium znajdują się m.in.: innowacyjne sterowniki PLC, komputery przemysłowe, silniki, technologie przemieszczeń liniowych, coboty, oraz rozwiązania z obszaru IT i sztucznej inteligencji.

Dlaczego warto?

O tym, dlaczego warto skorzystać z obiektu powiedział Adam Piszczatowski, kierownik działu Przemysł 4.0. w firmie Bosch Rexroth:

Showroom Factory of the Future Lab. Fot. Bosch

Showroom Factory of the Future Lab. Fot. Bosch

– Po pierwsze, wykorzystujemy oprogramowanie napisane w językach wysokiego poziomu, co znacznie poszerza zakres możliwości naszych klientów z uwagi na większą elastyczność i otwartość na interfejsy webowe. Po drugie, stworzyliśmy wyspecjalizowane mikro usługi w postaci programów komputerowych, które dostarczają i pobierają informacje z linii produkcyjnej, dzięki czemu maszyny mogą komunikować się ze sobą, a nawet z produktem czy człowiekiem, bez konieczności korzystania z systemów nadrzędnych. Trzecią niezwykle istotną technologią jest tak zwany cyfrowy bliźniak, czyli wirtualna reprezentacja urządzeń fizycznych. Dzięki niej możemy wykonywać czynności na obiekcie rzeczywistym z pozycji wirtualnej, co przekłada się na możliwość lepszej optymalizacji, dowolne i dogłębne testowanie prototypów czy wykluczenie błędów – powiedział Adam Piszczatowski.

Oprócz prezentacji nowoczesnych technologii w showrooomie będą także przeprowadzane szkolenia teoretyczne.

Grupa Bosch jest w Polsce obecna od 1992 roku. Koncern posiada cztery spółki, które prowadzą działalność w pięciu lokalizacjach. Nad Wisłą firma zatrudnia łącznie 8,5 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *