Tak powstaje fabryka CADesigner Engineering. Fot. P. Brzezina, rybnik. eu.

Tak powstaje fabryka CADesigner Engineering. Fot. P. Brzezina, rybnik. eu.

Aktualności

„Wdrożymy procesy wspierające globalne trendy w branży aluminium”

W Rybniku trwa budowa fabryki CADesigner Engineering. To firma specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach z dziedziny automatyki i robotyki. Spółka ma na swoim koncie realizacje dla odbiorców z całego świata.

CADesigner Engineering może poszczycić się dostarczeniem rozwiązań dla branży kolejowej i producentów pojazdów szynowych na całym świecie. Pracownicy przedsiębiorstwa zajmują się wytwarzaniem konstrukcji stalowych i aluminiowych.

W grudniu 2023 r. firma wygrała przetarg na budowę fabryki przy ul. Ekonomicznej w Rybniku. Zakład ma mieć powierzchnię 2,5 ha. Obecnie trwają prace przygotowawcze, a zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec przyszłego roku. Budżet projektu wynosi ponad 70 mln zł.

– Inwestycja stanowi pierwszy krok w zwiększeniu naszej obecności w sektorze aluminiowym, a w kolejnych latach wdrożymy procesy wspierające globalne trendy w branży aluminium, głównie ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną i nacisk na zrównoważony rozwój – twierdzi Bartłomiej Markowicz, Prezes Zarządu CADesigner Engineering.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *