Siedziba firmy Minth. Fot. Mat. pras.

Siedziba firmy Minth. Fot. Mat. pras.

Aktualności

Chińska inwestycja w Szprotawie

Ze względu na zapotrzebowanie odbiorców tempo budowy tej fabryki miało znaczenie. Po roku prac budowlanych chińska grupa Minth częściowo uruchomiła produkcję na terenie Szprotawy.

Minth to jeden z największych na świecie producentów części automotive. Spółka dostarcza swoje produkty do takich marek, jak Mercedes, Volvo, Audi czy Porshe. Koncern na całym świecie posiada 50 zakładów produkcyjnych, w których zatrudnia 18 tys. pracowników.

Fabryka w Szprotawie

Kierownictwo Minth rozważało wiele lokalizacji swojej fabryki. W grze było kilkadziesiąt europejskich miast. O wyborze 10-tysięcznej Szprotawy, położonej na pograniczu województwa dolnośląskiego i lubuskiego, zadecydowało wsparcie w ramach Polskiej Stefy Inwestycji.

W polskiej fabryce Minth będą powstawały podłogi, które znajdą swoje zastosowanie w elektrycznych pojazdach Mercedesa. Niemiecki koncern już oczekuje na dostawę produktów.

Całość budowy fabryki w Szprotawie zakończy się za około 3 lata. Obecnie pracuje tu 100 osób, ale docelowo liczba pracowników zwiększy się pięciokrotnie.

Koszt budowy zakładu Minth w Szprotawie to 80 mln euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *