Fabryki w Polsce

Trawienie, płukanie i topnikowanie. Jak przebiega proces cynkowania ogniowego w firmie Joskin? [VIDEO]

Urządzenia i maszyny, które mają kontakt z substancjami agresywnymi (jak np. obornik czy nawozy sztuczne) są narażone na korozję. Jak temu przeciwdziałać? Jedną ze skutecznych metod jest cynkowanie ogniowe produktu. W najnowszym odcinku naszego programu opowiemy o tym procesie. Zobaczycie, jakie czynności zachodzą w trawialni i piecu cynkowiczym. Opowiemy także o procesie topnikowania. Oglądajcie!

Nasz program nagraliśmy w cynkowni firmy Joskin. To znany producent maszyn rolniczych, które z reguły narażone są na kontakt z substancjami agresywnymi.

W momencie zanurzenia stali w kąpieli cynkowej, powstaje warstwa stopu żelazowo-cynkowego, charakteryzująca się wiązaniem o bardzo dużej wytrzymałości – dlatego prawidłowo nałożony cynk nie łuszczy się tak jak farba. Zewnętrzna warstwa powłoki ochronnej składa się niemal w 100% z czystego cynku, dzięki czemu jest na tyle elastyczna, że dobrze znosi uszkodzenia mechaniczne. Cynkowanie, w warunkach umiarkowanego narażenia na działanie szkodliwych substancji, zapewnia ochronę na przynajmniej 60 lat ! – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dzięki cynkowaniu ogniowemu stal jest odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Firma Joskin posiada jedne z większych w Polsce wanny do cynkowania (wymiary: 2,7 m szerokości, 9,8 m długości oraz 3 m wysokości), które pozwalają przeprowadzić proces na przedmiotach o dużych gabarytach.

Joskin dostarcza swoje maszyny do 80 krajów na świecie. Firma w swoim portfolio posiada m.in.: rozrzutniki obornika, osprzęt do rozlewania, wóz asenizacyjny, przyczepy do bydła czy mieszadłado zbiorników stałych. Pracownicy Grupa Joskin wytworzyli już ponad 2 tys. tego typu produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *