Panattoni Business Center Łódź III. Tu będzie mieścić się nowa fabryka Sealed Air. Fot. Panattoni Europe.

Panattoni Business Center Łódź III. Tu będzie mieścić się nowa fabryka Sealed Air. Fot. Panattoni Europe.

Aktualności

W Łodzi powstanie fabryka opakowań technicznych. „Miasto odzyskuje swój dawny przemysłowy charakter”

W Łodzi na zbiegu ulic Przybyszewskiego i Niciarnej mieści się Panattoni Buisness Center Łódź III. Na 30 tys. m2 powierzchni znajduje się kilka zakładów i magazynów przemysłowych. Jeden z powodów, dla których firmy decydują się na inwestycje w tym miejscu to doskonała lokalizacja. Wkrótce w parku przemysłowym pracę rozpocznie kolejna fabryka – firmy Sealed Air.

5 km od autostrady A1 i 18 km od autostrady A2. Tylko tyle dzieli powstającą fabrykę Sealed Air od korytarzy, które łączą Łódź z ważnymi ośrodkami logistycznymi (Warszawa, Poznań, Berlin).

Bliskość dwóch międzynarodowych autostrad, dwie godziny drogi do stolicy Polski to wszystko przyciąga naszych klientów. W mieście oraz jego okolicach wybudowaliśmy już 711 000 m kw. powierzchni, a nasza największa inwestycja – Central European Logistics Hub – docelowo ma zająć 600 000 m kw. Sieć obiektów produkcyjnych, takich jak fabryka Sealed Air, sprawia, że Łódź odzyskuje swój dawny przemysłowy charakter – przedstawia w komunikacie prasowym Magda Kilijańska, Senior Development Manager z Panattoni Europe.

Istotną zaletą w lokalizacji nowej fabryki jest także dogodny dojazd dla pracowników. Zakład mieści się jedynie 3,5 km od centrum Łodzi, można do niego dojechać zarówno tramwajem, jak i autobusem, który zatrzymuje się przed samym budynkiem fabryki.

Ekspresowa realizacja

Panattoni Europe – jeden z liderów na rynku nieruchomości przemysłowych – zobowiązał się do błyskawicznej przebudowy obiektu na terenie parku przemysłowego. Umowa między deweloperem a najemcą (Sealed Air) została podpisana w kwietniu, a już w listopadzie ruszy produkcja.

Warto także dodać, że w nowej fabryce zostaną zamontowane m.in. instalacje sprężonego powietrza, dodatkowa wentylacja oraz świetliki.

Stworzenie fabryki dla firmy Sealed Air pokazuje stopień zaawansowania parków logistycznych tworzonych przez Panattoni Europe. Istniejące moduły mogą zostać szybko i sprawnie dostosowane do zróżnicowanych działalności przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych, magazynowych, jak i logistycznych – dodaje Magda Kilijańska z Panattoni Europe.

Powierzchnia obiektu zostanie podzielona na cztery strefy: produkcyjną, konfekcyjną, magazynową oraz socjalno-biurową. Na przeszło 12 tys m2 powierzchni pracownicy Sealed Air zajmą się produkcją opakowań technicznych. Powstają one na bazie pianek PE przeznaczonych do zabezpieczania wrażliwych produktów podczas ich transportu.

Sealed Air to producent systemów opakowaniowych dedykowanych głównie dla branży spożywczej. Firma działa w 123 krajach świata i zatrudnia ponad 15,5 pracowników. W Polsce Sealed Air działa od 1992 roku. Oprócz powstającej fabryki w Łodzi, firma posiada zakład opakowań spożywczych i zakład opakowań ochronnych dla przemysłu, które znajdują się w Ożarowie Mazowieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *