Nowe inwestycje w tarnobrzeskiej SSE Euro-ark Wisłosan

Nowe inwestycje w tarnobrzeskiej SSE Euro-ark Wisłosan

Aktualności

W tarnobrzeskiej SSE inwestorzy wydadzą 112 mln zł

Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską SSE Euro-Park Wisłosan wydała nowe decyzje o wsparciu. 112 mln zł zamierzają zainwestować w ramach strefy producenci drzwi, zamków oraz elementów metalowych. Firmy chcą przede wszystkim postawić na zwiększenie dotychczasowych mocy produkcyjnych.

Największą kwotę – 76 milionów złotych zamierza zainwestować w regionie firma Erkado Zbigniew Kozłowski. Spóła spod Kraśnika jest jednym z liderów w branży produkcji drzwi wewnętrznych oraz ościeżnic. W ramach nowej inwestycji „Erkado” wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową oraz rozbuduje dotychczasowe linie produkcyjne. Według zarządzających tarnobrzeską SSE, nowy projekt pozwoli umocnić się na rynku krajowym i zagranicznym.

W ramach Strefy, 32 mln zł zamierza wydać firma „Roztocze” z Tomaszowa Lubelskiego. Firma Romana Raka jest producentem zamków, zawiasów, zapięć i uchwytów. „Roztocze” to jeden z czterech największych europejskich producentów zamknięć przemysłowych. Produkty firmy z Lubelszczyzny trafiają m. in. do sektora automotive, przemysłu obronnego czy telekomunikacji. W ramach nakładów inwestycyjnych „Roztocze” wybuduje nową halę produkcyjną, wyposaży zakład oraz zakupi nowe systemy inżynieryjskie.

Natomiast, jako pierwsza decyzję od ARP otrzymała spółka „Rol-Max”, która zajmuje się obróbką mechaniczną elementów metalowych. Firma, która zamierza zainwestować 4 mln zł w powiecie stalowolskim dostarcza części do maszyn budowlanych i specjalnych (np. wciągarki, wózki widłowe itp.). Firma wybuduje nową halę produkcyjną i rozbuduje park maszynowy, co ma przyczynić się do zwiększenia mocy produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *