Trasa kolejowa

Trasa kolejowa

Aktualności

Więcej pociągów z Polski do Ukrainy. Co to oznacza?

Na wczorajszej konferencji prasowej polski i ukraiński minister infrastruktury poinformowali o planach zwiększenia połączeń kolejowych pomiędzy państwami.  – Jeśli uda nam się to uzgodnić, dojdzie do korekty rozkładu jazdy pociągów w czerwcu przyszłego roku albo korekty rozkładu zimowego 2019. Na pewno nie będzie to trwało długo – przekazał minister  Andrzej Adamczyk

Szef polskiego resortu infrastruktury zapewnił również, że pociągi pojadą po istniejącej linii kolejowej: między Lublinem i Lwowem oraz Przemyślem i Niżankowcami (obwód lwowski).

Podczas konferencji Adamczyk oraz ukraiński minister Wolodymyr Omelan zwrócili uwagę na dotychczasowy sukces połączenia kolejowego z Przemyśla do Kijowa. Zostało ono uruchomione w 2016 roku.

Obie strony omówiły także projekt Via Carpatia. Będzie to szlak komunikacyjny północ-południe od litewskiej Kłajpedy przez wschodnią Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię aż do greckiego portu w Salonikach. Ukraina chce połączyć się z trasą poprzez modernizację drogi do polskiej granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *