Technologie

Z czego będziemy korzystać w przyszłości? Projekty pięciu nowoczesnych technologii [VIDEO]

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu takie urządzenia, jak smartfony, tablety czy nawet czytniki e-booków pozostawały w sferze wyobraźni. Dzisiaj te przedmioty są w powszechnym użytku. Stąd rodzi się pytanie: jakie urządzenia obecnie możemy nazwać technologią przyszłości? Ciekawą kompilację projektów nowoczesnych urządzeń zaproponował jeden z youtuberów.

W kompilacji użytkownika The Lukk możemy zobaczyć pięć projektów. Są to: Cicret Bracelet, I Watch, Wall Format Display Glass, Smart Card oraz Smart Newspapper.

Oczywiście te technologie to tylko przykłady ogromnego zbioru różnych możliwości. Cechą charakterystyczną przedstawionej „piątki” jest wyświetlacz czy też interaktywny ekran, z którego można korzystać w dowolnym miejscu.

Cicret Bracelet to projekt specyficznej bransoletki, która umożliwia korzystanie z urządzenia mobilnego, a jego ekran będzie wyświetlany na… ręce. Jak możemy dowiedzieć się z filmu transmitowanie obrazu ma być dostępne za pomocą pikoprojektora. Większość ekspertów sceptycznie podchodzi do powstania urządzenia.

Podobnym typem technologii może być także I watch. To specjalny zegarek, który wyświetla ekran tableta czy też smartfona w dowolnym miejscu. Poprzez to urządzenie byłoby możliwe np. oglądanie zdjęć i filmów, prowadzenie wideorozmowy czy też odblokowanie drzwi.

Projekt Wall Format Display to interaktywna ściana, dzięki której moglibyśmy korzystać z urządzenia mobilnego. Prawdopodobnie podobne funkcje, choć w innym rozmiarze może posiadać Smart Card, natomiast smart newspapper to koncepcja korzystania z gazety, która nie jest drukowana, lecz wyświetlana w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *