Aktualności

Danone wybuduje fabrykę w Opolu. „Obliczyliśmy, że wytwarzamy 3,6 mld zł dla naszej gospodarki”

Danone to międzynarodowe przedsiębiorstwo spożywcze, które jest właścicielem takich marek jak Actimel, Danio, Żywiec Zdrój czy Nutricia. To właśnie ta ostatnia spółka wybuduje w Opolu nową fabrykę.

W opolskim zakładzie będą powstawały produkty specjalistycznej, szpitalnej żywności. Obecnie Nutricia specjalizuje się w żywności dla niemowląt, małych dzieci oraz tej przeznaczonej dla osób wymagających specjalistycznej diety.

O inwestycji poinformował obecny na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak zapowiedział „już jutro inwestycja startuje z budową”. Obiekt ma być gotowy za kilkanaście miesięcy. Koszt budowy fabryki to 230 mln zł.

Warto dodać, że Danone posiada już jedną fabrykę w Opolu. Pracuje tam 800 osób. Koncern spożywczy otworzył niedawno w Polsce centrum IT, które obsługuje wszystkie spółki Grupy na całym świecie.

– Cała nasza produkcja wytwarzana jest w Polsce, mamy 7 fabryk, wykorzystujemy lokalne zasoby, talenty i dostawców. Obliczyliśmy, że wytwarzamy 3,6 mld zł wartości dodane dla naszej gospodarki – powiedział dyrektor generalny Grupy Danone w Polsce Paweł Piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *