Aktualności

Dług umorzony! Gino Rossi odrabia straty na giełdzie

Kilka tygodni temu znana polska firma, produkująca stylowe obuwie, Gino Rossi otrzymała informację, że rachunek spółki Simple Creative Products (Gino Rossi zarządza tą marką) został zajęty przez komornika na kwotę 6 mln zł. Dzisiaj zostało wydane postanowienie o umorzeniu procedury rewindykacyjnej.

Umorzenie postępowania egzekucyjnego nastąpiło na wniosek wierzyciela z uwagi na spłatę zobowiązań wynikających z umowy nabycia odzieży oraz akcesoriów z kolekcji wiosna 2018 z dnia 9 marca 2018 r. – czytamy w komunikacie Gino Rossi.

Zajęcie komornicze zostało dokonane 5 września br. przez Miss Class (spółka zależna od Monnari Trade, produkująca odzież damską). Historia negocjacji biznesowych pomiędzy obiema firmami jest nad wyraz skomplikowana. SCP miała zostać sprzedana, a jednym z potencjalnych kupców była właśnie Miss Class. Decyzja o wszczęciu postępowania komorniczego była „sporym zaskoczeniem” dla Gino Rossi. Tym bardziej, że w grę wchodziło także wypowiedzenie kredytu na kwotę 25 mln zł, udzielonego SCP przez PKO BP.

Do czasu braku informacji o umorzeniu egzekucji długu akcje giełdowe Gino Rossi głównie taniały. Dzisiaj (27.09.2018) wzrosły one o ponad 15%.

Ciężko przewidzieć jak potoczą się dalsze losy sprzedaży Simple Creative Products. Według doniesień medialnych, wykupieniem udziałów firmy może być także zainteresowane OTCF – właściciel marki 4F. Gino Rossi i OTCF podpisały w tej sprawie list intencyjny. Jednakże, jak poinformował polski producent obuwia: -Podpisany list intencyjny nie ma wpływu na negocjacje toczące się dotychczas ws. sprzedaży 100% akcji Simple Creative Products SA z Monnari S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *