AktualnościTechnologie

Domowe metody to dobre metody? Zobacz produkcję sandałów za pomocą prostych narzędzi [VIDEO]

Piękno tkwi w prostocie. Tak stanowi jedno z popularnych powiedzeń. Aby stworzyć pewne przedmioty niekoniecznie musimy posiadać wielkie maszyny czy skomplikowane linie produkcyjne. Jeden z Youtuberów postanowił podzielić się wiedzą, jak wykonać sandały domową metodą.

Nagranie zostało opublikowane przez użytkownika „Ban bekas & kerajinan”, który pochodzi z Indonezji. Na jego koncie YT możecie zobaczyć kilkadziesiąt filmów, w którym tworzy on buty domowymi sposobami.

Do produkcji obuwia twórca nie potrzebuje plotera czy prasy. Jego jedynymi narzędziami pracy są: nóż (warto zwrócić uwagę na ciekawe metody wycinania), frezarka ręczna, pędzel oraz szczotka do czyszczenia. Oczywiście nasz autor potrzebuje także odpowiednich materiałów, ale tu także nie ma trudnodostępnych produktów. Do wytworzenia sandałów zostały wykorzystane: gąbka z tworzywa EVA, podeszwa sandałowa oraz klej.

Jak możecie zobaczyć na nagraniu, autor zaczyna od górnej części buta, zakłada pasek, następnie tworzy dolną część bieżnika, by na końcu połączyć obie warstwy.

W ramach ciekawostki proponujemy Wam porównać produkcję twórcy z Indonezji do tej wykonywanej w fabryce. W tym celu warto zobaczyć odcinki naszego programu, które nagraliśmy w zakładach produkcyjnych obuwia. Pokazaliśmy, m.in. proces produkcji butów ochronnych w firmie PPO PP, natomiast w zakładzie Gino Rossi przedstawiliśmy sposób powstawania markowego obuwia. Czym się to różni od „domowych” metod? Zobaczcie sami! Linki do odcinków znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *