Jaja

Jaja

Technologie

Do czego służy jajomat?

Właściciele lokalnej hodowli kur często mieli inne obowiązki niż sprzedaż jajek. Dlatego postanowili utworzyć jajomat – specjalny automat, dzięki któremu sprzedaż produktów może być prowadzona przez całą dobę, a zakup trwa najwyżej kilkanaście sekund.

Urządzenie mieści się w Wąwolnicy (woj. lubelskie), nieopodal hodowli państwa Lipczyńskich. To oni wpadli na pomysł zainstalowania maszyny. Potrzebny im był do tego automat, który wydawał kanapki, a następnie został przerobiony. Lipczyńscy poszukiwali urządzenia z układem chłodzenia, który mógłby utrzymać temperaturę poniżej 10 stopni Celsjusza.

Jajomat nie jest skomplikowany w obsłudze. Po wyborze rozmiaru pudełka, należy wrzucić monety i odebrać produkt. Za 10 sztuk większych jaj zapłacimy 7zł, a mniejszych – 5zł. Automat mieści 70 opakowań.

Podobne urządzenia stoją już m.in. w Jarosławiu, Elblągu oraz Rzeszowie. To, jak działa rzeszowski automat, możecie zobaczyć na powyższym nagraniu.

Automaty sprzedające cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Służą nam do odbioru napojów, przekąsek, ale też biletów i zabawek. Jesteście ciekawi, jak wygląda ich produkcja? W naszym programie, pokazaliśmy proces produkcji automatów vendingowych u polskiego producenta – Concept Automatic. Warto zobaczyć!

 

Źródło nagrania: Kanał MojaQchnia Pełna smaku//Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *