Fabryki w Polsce

Jak powstają gotowe kanapki? [VIDEO]

Hot-dogi i hamburgery nie muszą wpisywać się w gusta kulinarne wszystkich konsumentów. Często o wiele zdrowszym rozwiązaniem może być gotowa kanapka z automatu vendingowego.

Gotowe kanapki Appetito. Fot. Facebook

Gotowe kanapki Appetito. Fot. Facebook

W programie „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam zakład firmy Appetito z Żor. Spółka obsługuje kilka tysięcy vendingowych automatów. Jak wygląda cały proces zaopatrzenia gotowych kanapek? Zapraszamy na wycieczkę po fabryce Appetito.

Naszą podróż zaczynamy od dostarczenia i umycia kanapkowych składników. Następnie w programie zobaczycie specjalność zakładu, czyli krajalnicę horyzontalną. Urządzenie każdego dnia musi „zająć się” 350 kg mięsa. Nie inaczej jest z pieczywem, maszyna dziennie kroi 10 tys. bułek i 8 tys. kromek pieczywa tostowego.

W dalszej części podróży po zakładzie Appetito zobaczymy nakładanie składników kanapki, a następnie przejdziemy do linii pakowania. W trosce o jakość produktów, kanapki przechodzą przez bramkę z wykrywaczem metalu. Produkt jest także analizowany w specjalnych laboratoriach.

Dalej produkty Appetito ruszają w drogę, aby zapełnić kilka tysięcy automatów, z których będą chcieli skorzystać głodni konsumenci. Skąd firma wie, które urządzenie należy uzupełnić? Czuwa nad tym specjalny system telemetryczny. W jaki sposób ta technologia może jeszcze pomoc? Odpowiedź czeka na Was w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *