Domy gotowe

Domy gotowe

Aktualności

Firma Danwood kupiła fabrykę w Bielsku Podlaskim. Wzrośnie moc produkcyjna

Danwood to jeden z największych producentów domów gotowych w Polsce. Pracownicy firmy każdego roku wytwarzają 1300 gotowych budynków. Kilka dni temu firma poinformowała, że zakupiła od spółki Nordhus halę produkcyjną o wielkości 10,5 tys. m2. W związku z tym, władze Danwoodu oczekują wzrostu produkcji – nawet do 2000 domów rocznie.

– Podjęliśmy decyzję o zakupie nowej hali produkcyjnej w związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży na rynkach, na których prowadzimy działalność – mówi Grzegorz Szkirel, dyrektor finansowy Danwood S.A. Ostatni rok był rekordowy pod względem sprzedaży. Od firmy zakupiono ponad 2,1 tys budynków. 

– W szczególności dotyczy to Niemiec, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii, gdzie umacniamy swoją pozycję na rynku domów gotowych – dodaje Szkirel

Obecnie trwa wyposażanie hali produkcyjnej w nowe maszyny i urządzenia do produkcji paneli ściennych. Obecnie firma zatrudnia 2000 pracowników, po otwarciu nowej fabryki pracę znajdzie kolejnych 100 osób.

Danwood S.A. jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, sprzedawanych pod własną marką Danwood.

Uruchomienie nowej hali produkcyjnej w Bielsku Podlaskim jest przewidziane już w I kwartale 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *