Praca w fabrykach

Akcja rekrutacja w Hager Polo Produkcja. „Nasza praca jest wymagająca, ale daje duże możliwości rozwoju”

Kolejny raz z kamerą programu „Akcja rekrutacja” gościmy w Tychach. Tym razem w fabryce Hager Polo Produkcja. Firma jest producentem aparatury modułowej i zabezpieczającej. HPP jest częścią międzynarodowego koncernu Hager, której produkty są obecne w 95 krajach świata, a roczny obrót oscyluje wokół 1,7 mld euro. Na jakie stanowiska poszukiwani są pracownicy w HPP?

Hager Polo Poland poszukuje pracowników do swoich dwóch zakładów: w Tychach i Sosnowcu. W firmie obecnie pracuje 650 osób, ale wciąż poszukiwanych jest  kolejnych 50 pracowników.

Co ciekawe większość pracowników produkcyjnych w HPP to kobiety. Dlaczego? To panie mają większe zdolności manualne. Jak podkreśliła Joanna Gołąbek z działu kadrowego HPP w pracy na stanowiskach produkcyjnych znaczenie mają przede wszystkim umiejętności jak precyzja czy dokładność. Pracownicy wykonują tu m. in. aparatury modułowe (np. wyłączniki nadprądowe czy ograniczniki przepięć, bezpieczniki itp.). W zakładach HPP wytwarzane są również urządzenia osprzętu elektroinstalacyjnego.

Hager Polo Produkcja rekrutuje również pracowników do działu utrzymania ruchu. W tym dziale wymagane jest doświadczenie zawodowe w automatyce lub ukończenie szkoły technicznej.

Pracę w tyskiej firmie mogą znaleźć również studenci elektryki lub elektroniki, posiadający wiedzę techniczną. HPP poszukuje pracowników do laboratorium kwalifikacyjnego. W tym miejscu wykonywane są testy, w których analizuje się czy produkt jest zgodny z normami i można go wypuścić na rynek. – To czym pracownik będzie się zajmował w laboratorium, zależy od jego zainteresowań. Myślę, że każdym znajdzie tu coś dla siebie – mówi Mateusz Bara, inżynier ds. testów i walidacji w HPP.

To czym szyci się laboratorium HPP to stacja zwarciowa, w którym wykonywane są testy produktów. – To jedno z pierwszych tego typu urządzeń w Polsce. Aparat jest bardzo zaawansowany technicznie, a jego obsługa może okazać się skomplikowana – dodaje Mateusz Bara.

– Prosty montaż, łatwość użycia, intuicyjny interfejs, modułowa struktura i wytrzymałość, to wartości gwarantujące najwyższą jakość systemów marki Hager – tak pisze o swoich produktach firma Hager. Jeśli chcesz znaleźć w niej zatrudnienie, najnowsze oferty pracy znajdziesz pod poniższym linkiem. A o tym jak wygląda praca w firmie, dowiesz się z odcinka programu „Akcja rekrutacja”.

4 thoughts on “Akcja rekrutacja w Hager Polo Produkcja. „Nasza praca jest wymagająca, ale daje duże możliwości rozwoju”

  1. Joanna Płonka Reply

    Dzień dobry jestem zainteresowana pracą w państwa firmie która znajduje się w Bieruniu.Proszę o informację czy trwa rekrutacja.Pozdrawiam Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *