Fabryki w Polsce

Global Colours. W tej firmie wiedzą jak zabarwić opakowania i tworzywa sztuczne

W Kędzierzynie-Koźlu swój zakład posiada Global Colours Poland. Firma dostarcza koncentraty barwiące do opakowań foliowych i tworzyw sztucznych. Ich odbiorcami są najwięksi producenci opakowań foliowych z Europy Środkowo Wschodniej. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przyjrzeliśmy się procesowi produkcji koncentratu barwiącego.

Global Colours Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Global Colours. Firma powstała w 1970 w Grecji, a z biegiem lat otwierała swoje spółki w Rumunii, Turcji, Rosji.

Od 15 lat działa GCP działa w Polsce. Od tego czasu firma czterokrotnie zwiększyła swoją moc produkcyjną. Powstało także laboratorium, w którym wykonywane są analizy jakościowe.

Zakład z Kędzierzyna dostarcza koncentraty do największych wytwórców opakowań foliowych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Odbiorcami są głównie producenci opakowań z przemysłu: spożywczego (kubki, tacki, pojemniki), kosmetycznego (flakony, i butelki) czy farmaceutycznego (butelki i ampułki na lekarstwa). Swoje produkty Global Colours dostarcza również do branży automotive, meblarskiej i AGD.

Firma jest w stanie wyprodukować kilkaset odcieni kolorów. Każdego roku w Kędzierzynie-Koźlu powstaje tu 8 tys. ton koncentratu barwiącego, z czego można wytworzyć 9 mld opakowań z tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *