Farma fotowoltaiczna w Nowym Stawie. Fot. Innogy

Farma fotowoltaiczna w Nowym Stawie. Fot. Innogy

Aktualności

Powstała wielkoskalowa farma fotowoltaiczna. „To pierwszy krok w ramach rozwoju dużych projektów PV”

W miejscowości Nowy Staw (okolice Malborka) powstała wielkoskalowa farma fotowoltaiczna. Instalacja złożona z 2,2 tys. sztuk paneli fotowoltaicznych będzie rocznie produkować 640 MWh energii elektrycznej rocznie.

Instalację do użytku oddał Innogy Renewables Polska (część koncernu energetycznego Innogy). W 2017 spółka Innogy wygrała aukcję dla odnawialnych źródeł energii. Budowa elektrowni w Nowym Stawie trwała 3 miesiące.

Moc instalacji to 594 kWp. Energia elektryczna za pośrednictwem stacji transformatorowej trafi do sieci Energa Operator.

Członek Zarządu Innogy Renewables Polska Robert Macias podkreślił, że spółka systematycznie angażuje się projekty energii odnawialnej: – Dynamicznie reagujemy na zmiany zachodzące na rynku energii. Oprócz budowy lądowych parków wiatrowych w Polsce, nasza spółka angażuje się również w powstawanie zeroemisyjnych elektrowni słonecznych w tym regionie. Uruchomienie farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie jest pierwszym krokiem wykonanym w ramach rozwoju naszego portfolio o duże projekty PV – podkreślił Robert Macias.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *