Spawanie. Fot. Pixabay

Spawanie. Fot. Pixabay

Aktualności

Inwestycja firmy Cloos koło Wrocławia. „Spawalnictwo odgrywa kluczową rolę w przemyśle”

Roboty przemysłowe, automatyczne stanowiska spawalnicze czy wysokowydajne palniki spawalnicze. Takie produkty będą powstawały w nowym zakładzie grupy Cloos Welding Products. To jeden ze światowych liderów w spawalnictwie i automatyzacji procesów spawania. Obiekt powstanie w gminie Miękinia.

Firma Cloos ma długie tradycje, bowiem na rynku funkcjonuje już od 1919 roku. Grupa opracowuje i dostarcza produkty związane z technologią spawania. Odbiorcy rozwiązań Cloos Welding Products znajdują się na całym świecie.

Spółka posiada polski oddział zlokalizowany w Krępicach koło Wrocławia. Kierownictwo Cloos podjęło decyzję o budowie kolejnego zakładu.

Fabryka w Źródłach

Nowa fabryka powstanie we wsi Źródła, znajdującej się na terenie gminy Miękinia (ok. 25 km od Wrocławia).

W zakładzie będą powstawać roboty przemysłowe, kontrolery robotów, wysokowydajne palniki spawalnicze oraz nowoczesne podajniki drutu spawalniczego. Pracownicy dolnośląskiej fabryki zajmą się także produkcją innowacyjnych osi napędowych czy stanowisk spawalniczych, a także wielu innych komponentów i podzespołów związanych ze spawalnictwem.

Docelowo fabryka ma produkować ok. 15 tys. robotów w ciągu roku. Cloos planuje zatrudnić 70 nowych pracowników. Budowa nowej fabryki ma się zakończyć w 2025 roku.

Inwestycja powstała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która wsparła projekt.

– Robotyzacja procesów spawalniczych pozytywnie wpływa na ich efektywność, a także, co najważniejsze, bezpieczeństwo pracowników i użytkowników. W licznych zakładach na terenie LSSE możemy spotkać się z wytrzymałymi łączeniami elementów, składających się na maszyny produkujące urządzenia z różnorodnych sektorów. Spawalnictwo odgrywa kluczową rolę w przemyśle, a automatyzacja zapewnia usprawnienie oraz udoskonalenie procesów spawalniczych– mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *